3. Рурско дерби нямаше - Борусия остави Шалке без точка (видео)

Рурско дерби нямаше - Борусия остави Шалке без точка (видео)

Кагава с два гола насред Гелзенкирхен

Борусия Дортмунд спечели рурското дерби, като последната дума е пресилена в случая. Тимът на Юрген Клоп надигра Шалке 04 с 3:1 в най-интересния мач от 4-ия кръг на немската Бундеслига и остави „кралско-сините” без точка този сезон. Два гола на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен пред 60 000 отбеляза японският нападател Шинджи Кагава.

Още от самото начало „жълто-черните” доминираха. Суботич удари гредата преди да дойде 20-ата минута, когато Кагава изведе своите с гол аванс след подаване на Марио Гоце.

До почивката Дортмунд, който имаше три победи от началото на сезона, пропусна още куп изгодни ситуации чрез Бариос, Суботич, Хумелс и Бендер, а Гроскройц удари гредата.

В началото на втората част Кристоф Мориц от Шалке пропусна преди Борусия да отбележи втори гол. Кагава отново намери противниковата мрежа, а в основата беше Куба, който изработи попадението в 58-ата минута.

Три минути по-късно Никола Плестан от тима на Шалке получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена.

Шут на Сахин пък срещна за трети път гредата на домакинската врата в 65-ата минута.

Типично за германските терени двата отбора не се бранеха. Така се стигна до 86-ата минута, когато Дортмунд направи преднината си класическа. Резервата Левандовски реализира с глава.

Клаас Ян Хунтелаар, който бе един от най-дейните в редиците на Шалке, отбеляза почетния гол в 88-ата минута и оформи крайното 1:3 с дебютното си попадение в Бундеслигата.

Друго ново попълнение на „кралско сините” Раул изигра слаб мач.

След срещата Дортмунд заема третата позиция в класирането с 9 точки, с 3 зад лидера Майнц. Шалке е последен без актив.

В друга среща днес Леверкузен и Нюрнберг не успяха да си отбележат гол. „Аспирините” са в средата на таблицата с 5 точки, а баварският клуб стои на незавидното 16-о място с 3 точки.

Санкт Паули и Хамбургер приключиха 1:1 в ранния мач днес. Попаденията паднаха в края на местното дерби. Санкт Паули откри чрез Бол в 77-ата минута, но гостите стигнаха до изравнителен гол две минути преди края чрез Младен Петрич.