3. Резервата Милнър спаси Сити от срам на „Етихад” (ВИДЕО)

Резервата Милнър спаси Сити от срам на „Етихад” (ВИДЕО)

Халфът на „гражданите” донесе равенството в последната минута срещу Хъл

Полузащитникът Джеймс Милнър спаси Манчестър Сити от домакински срам срещу Хъл Сити. Английският халф се разписа в 92-рата минута и донесе равенството 1:1 на „Етихад” в мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

„Гражданите” отново показаха колко важна фигура за тима е Яя Туре, който липсва от сметките на Мануел Пелегрини заради участието си с Кот д’Ивоар на Купата на Африканските нации. В неделя Туре ще излезе в битка за титлата срещу Гана.

Сити няма победа вече четири поредни кръга в Премиършип  и се отдалечи на седем точки от лидера Челси.

„Тигрите” започнаха уверено двубоя, като Елмохамади дори удари напречната греда в 15-ата минута. 20 по-късно Дейвид Мейлър откри резултата в полза на Хъл, след като наказа грешка в отбраната на Сити.

В 55-ата минута Брус събори Давид Силва в наказателното поле на Хъл, но Джон Мос не уважи претенциите на „гражданите” и подмина исканията им за дузпа.

Тимът на Мануел Пелегрини продължи да търси изравнителното попадение до края на двубоя и успа да стигне до него в заключителните секунди. Влезлият като резерва Джеймс Милнър изпълни прекрасно пряк свободен удар и преодоля Макгрегър, донасяйки точката за „гражданите”.