3. Реал все по-близо до титлата след категоричен успех над Севиля (ВИДЕО)

Реал все по-близо до титлата след категоричен успех над Севиля (ВИДЕО)

"Кралския клуб" взе трите точки у дома след 4:1, Начо откри резултата със спорен гол

Реал Мадрид направи нова крачка към титлата в Испания, след като срази с 4:1 у дома Севиля. „Кралския клуб” поведе в резултата в 10-ата минута със спорен гол на Начо, а Роналдо добави още един към сметката на Реал в 23-ата. След почивката Севиля върна попадение чрез Йоветич, който през първата част нацели и два пъти гредата, но Роналдо и Кроос се разписаха още веднъж до края за крайното 4:1.

Резултатът на „Сантяго Бернабеу” бе открит в 10-ата минута от Начо, като голът му бе повече от дискусионен. Марко Асенсио бе фаулиран в близост до наказателното поле, футболистът на Реал бе още паднал на земята и играч на Севиля му подаваше ръка,  в този момент Начо нанесе удар към вратата, като никой от футболистите не очакваше изпълнение на фаула. Главният рефер Ундиано Майенко бе наобиколен от играчи на гостите, които искаха отмяна на попадението, но голът беше зачетен.

Най-добрият за Севиля в мача Стефан Йоветич нацели гредата в 20-ата минута, а минута след това нов негов удар затрудни Кейлор Навас.

В 23-ата минута Роналдо отбеляза своя гол номер 400 с екипа на Реал. Хамес Родригес затрудни вратаря на гостите, който отби в Роналдо и португалецът на празна врата покачи на 2:0.

В 32-ата Йоветич получи в наказателното поле и отигра технично, прехвърляйки Навас, но топката се отби в напречната греда, а малко преди края на полувремето вратарят отрази нов опасен удар на нападателя.

Усилията на Йоветич в атака се увенчаха с успех в 49-ата минута, когато матира Навас с удар от дъгата на пеналта за 1:2.

В последния четвърт час „кралския клуб” вдигна оборотите и с нови два гола реши всичко в мача.

Роналдо вкара втория си гол с неспасяем удар в 78-ата минута, а Тони Кроос се възползва от добър пас на Начо шест по-късно и технично отклони в далечния на вратаря ъгъл за крайното 4:1.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи