3. Реал подчини Барса на "Сантяго Бернабеу" и грабна Суперкупата на Испания (видео)

"Кралския клуб" надделя с 2:1 над каталунците в реванша

Испанският шампион Реал (Мадрид) спечели Суперкупата на Испания, след като се наложи с 2:1 в реванша срещу Барселона. Първият двубой, игран на „Камп Ноу”, приключи при резултаа 3:2 в полза на каталунците, но „кралския клуб” надделя с 2:1 във втората среща, проведена на „Сантяго Бернабеу” и по този начин грабна трофея. Общият резултат от двата мача бе 4:4, но Реал се добра до отличието заради повечето си отбелязани голове на чужд терен.

”Белия балет” се представи по-добре от каталунците в реванша. Първата част бе кошмарна за отбора на Тито Виланова, след като Реал поведе с 2:0, а след това Барселона остана и с 10 души след червен картон на Адриано. Все пак в самия край на полувремето гостите намалиха на 1:2 благодарение на Лионел Меси, който изпълни по блестящ начин пряк свободен удар. През втората част каталунците се опитаха да се доберат до равенството и пропиляха няколко възможности, а Реал също имаше своите шансове пред Виктор Валдес и направи няколко сериозни пропуска. В крайна сметка ново попадение в срещата не падна и тимът на Жозе Моуриньо спечели с 2:1.

”Кралския клуб” контролираше случващото се на терена през първото полувреме и още в 7-ата минута имаше отлична възможност да излезе с гол напред. Гонсало Игуаин бе изведен сам срещу Виктор Валдес и стреля, но вратарят се намеси страхотно и отрази изстрела на аржентинеца.

В 11-ата минута обаче вратарят на Барселона бе безпомощен срещу Игуаин. Хавиер Масчерано направи груба грешка, след като не успя да изчисти топката, а нападателят на Реал поведе кълбото и със силен изстрел го прати зад Валдес за 1:0.

Малко след като изтече първият четвърт час от началото на мача, авансът на Реал набъбна до две попадения. В 19-ата минута Жерар Пике също сбърка в отбрана, Кристиано Роналдо овладя топката и отправи силен изстрел към Валдес, който успя да се намеси, но въпреки това кълбото влетя в мрежата му – 2:0.

Каталунците можеха да получат трети гол в средата на първото полувреме, но основна заслуга това да не се случи имаше Виктор Валдес. Игуиан бе изведен сам срещу испанския страж, който обаче с отличен рефлекс предотврати попадението.

Малко преди да изтече половин час игра от първия съдийски сигнал, Барселона остана с 10 души на терена. Адриано получи директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Кристиано Роналдо.

Въпреки че останаха с човек по-малко, до почивката каталунците успяха да намалят изоставането си в резултата, като се възползваха от една от малкото си възможности пред Икер Касияс. В самия край на полувремето, гостите получиха правото да изпълняват пряк свободен удар, а с отговорността се нагърби Лионел Меси. Аржентинецът прати по великолепен начин кълбото в десния ъгъл на вратата на Реал и по този начин намали на 1:2.

В продължението на първото полувреме Кристиано Роналдо с бомбен изстрел можеше да вкара трети гол за „белия балет”, но ударът му премина на сантиметри покрай лявата греда. Малко след това с пропуск за домакините се отчете и Анхел Ди Мария.

През второто полувреме Барселона излезе с нагласата да търси втори гол и създаде няколко голови възможности пред Икер Касияс. Реал обаче също не намали оборотите и имаше своите шансове, които не бяха малко на брой. В игра за домакините през втората част се появи пристигналият от Тотнъм Лука Модрич, а за гостите - Александър Сонг, който дойде от Арсенал.

Една от първите по-чисти възможности през втората част дойде малко след изтичането на 60-ата минута, когато Педро бе изведен зад отбраната на Реал и стреля към Касияс, но вратарят успя да отрази изстрела. Малко след тази ситуация, отново Педро получи шанс да се разпише, стреляйки от малък ъгъл, но стражът на „белия балет” пак се справи.

Последва възможност за домакините. Сами Кедира се оказа очи в очи с Виктор Валдес, който за пореден път в мача показа класа и отрази изстрела на германеца.

Близко до попадение за Барселона бе и новото попълнение на каталунците – Жорди Алба. Бившият играч на Валенсия бе изведен от Лионел Меси на чиста позиция, но малко преди да стреля, бе изпреварен от Серхио Рамос, който изчисти кълбото в корнер.

В 80-ата минута Игуаин направи поредния си пропуск в мача, след като стреля към Валдес, но кълбото срещна лявата греда. Роналдо също можеше да се разпише, но вратарят на Барселона спаси.

В заключителните минути на редовното време Лука Модрич бе много близко до дебютния си гол с екипа на Реал, но ударът му от около 10 метра бе блокиран от играч на Барселона.

В самия край на срещата каталунците пропуснаха две много чисти положения пред Касияс. Появилият се като резерва през първата част Мартин Монтоя бе изведен срещу Касияс и стреля, но стражът с отличен рефлекс изби в корнер. Малко след това Меси отправи силен изстрел от дъгата на наказателното поле, а топката като по чудо не влетя във вратата на Реал и излезе в аут.

Малко след това се стигна и до последния съдийски сигнал, което значеше, че Реал (Мадрид) печели Суперкупата на Испания.

Реал (Мадрид) 2:1 Барселона
111:0 Игуаин
192:0 Роналдо
452:1 Меси

Стадион: „Камп Ноу”

Жълти картони: Пепе, Арбелоа, Кедира, Рамос (Реал); Масчерано, Пике (Барселона)

Червени картони: Адриано (Барселона)

Състави:

Реал (Мадрид): Касияс, Рамос, Пепе, Марсело, Арбелоа, Шаби Алонсо, Кедира, Роналдо, Ди Мария (Кайехон 79), Игуаин (Бензема 82), Йозил (Модрич 83)

Барселона: Валдес, Масчерано, Пике, Адриано, Алвеш, Бускетс (Сонг 75), Иниеста, Шави, Педро (Тейо 82), Меси, Алексис (Монтоя 32)

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи