3. Реал обърна Хихон за 3:1 на "Сантяго Бернабеу" (видео+снимки)

Реал обърна Хихон за 3:1 на "Сантяго Бернабеу" (видео+снимки)

7 точки аванс за кралския клуб преди мача на Барса, задава се Байерн

Реал Мадрид изигра силно второ полувреме и спечели с 3:1 у дома срещу Спортинг (Хихон) в първа среща от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така "белия балет" увеличи на 7 точки преднината си пред шампиона Барселона преди гостуването на каталунците на Леванте.

Подобно на Байерн (Мюнхен) и мадридчани имаха едно на ум за сблъсъка с баварците във вторник в полуфиналите на Шампионската лига. Жозе Моуриньо остави на пейката Кака, Бензема, Анхел Ди Мария и Фабио Коентрао. Титуляри бяха Арбелоа, Нури Шахин, Хосе Кайехон и Гонзало Игуаин.

Двубоят започна спокойно, като единият страничен рефер вдигна много спорна засада на Сангой, който оставаше сам срещу Касияс и сякаш беше на една линия със защитата на Реал в момента на паса. Спортинг продължи да играе напористо и Трехо тества стража на домакините, но той внимаваше и изби с пръсти един силен шут в корнер.

„Белия балет” напомни за класата си точно в средата на полувремето. Красива атака от десетина паса, сред които и истински шедьовър на Кристиано Роналдо с петичка, изведе Марсело на добра позиция, бразилецът стреля, ала Хуан Пабло първо изби, а после лови.

Игуаин намери мрежата на Хихон след едно центриране на Йозил от пряк свободен удар, но попадението бе правилно отменено поради засада в 28-ата минута.

Гостите изненадващо поведоха секунди по-късно. Серхио Рамос игра с ръка в наказателното поле на Реал, съдията Педро Хесус Перес Монтеро отсъди дузпа и Мигел де лас Куевас не сгреши от бялата точка – 0:1 и напрежение в лагера на домакините, които знаеха, че Барса дебне.

Спортинг започна да играе грубо след своя гол, но „белия балет” бързо изравни. Серхио Рамос центрира отляво от пряк свободен удар, Гонзало Игуаин бе напълно сам на няколко метра от вратата и за него бе лесно да изравни – 1:1.

Минута преди края на полувремето мадридчани получиха пряк свободен удар на изгодна позиция, всички очакваха един измежду Роналдо и Йозил да стреля, но вместо това Нури Шахин разстресе гредата на гостите, без да отбележи гол.

Специалния пусна Бензема и Ди Мария на почивката, като показа, че няма намерение да губи нови точки в битката за титлата.

Реал постепенно затягаше обръча около вратата на Спортинг Хихон и голът изглеждаше въпрос на време. Игуаин и Роналдо изпуснаха да вкарат, но португалската суперзвезда направи това в 74-ата минута.

Анхел Ди Мария центрира чудесно отдясно, Роналдо засече с глава и с помощта на страничната греда намери мрежата за 2:1. Попадението бе под номер 41 за звездата на Реал този сезон.

Нервите на гостите не издържаха и Канея бе изгонен 10 минути преди края. Той получи втори жълт картон за фаул срещу Ди Мария.

Три минути след червения картон Карим Бензема реши двубоя. Йозил пусна към опразнената лява зона за Бензема и френският стрелец спокойно намери мрежата за 3:1.

Реал Мадрид е начело на Ла Лига с 85 точки, следван от Барселона със 78. Спортинг Хихон има 28 на 19-та позиция и по всяка вероятност ще изпадне, защото е на цели 7 точки зад спасителната зона.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи