3. Реал Мадрид зацикли, Хетафе наказа звездите на "Единствения" за 2:1 /видео/

Реал Мадрид зацикли, Хетафе наказа звездите на "Единствения" за 2:1 /видео/

За два кръга шампионите събраха само една точка, изостават на 5 от Барселона

Жозе Моуриньо има сериозни поводи за притеснения след втория кръг в Ла Лига. Испанският шампион Реал Мадрид допусна обрат срещу Хетафе и загуби с 1:2, а поражението остави „белия балет” с едва една точка от първите два кръга. За първи път от 11 години насам Реал няма победа след първите два мача за първенство.

„Единствения” заложи на своите титуляри за мача на „Колизеум Алфонсо Перес” в мадридското предградие.

„Кралете” си взеха топката в самото начало и едва ли териториалния им превес бе изненада за някого. След 6 минути Игуаин потърси дузпа, но Абрахам игра много чисто в наказателното поле.

Надмощието на Реал продължи, но в 16-ата минута Месут Йозил направи непростим пропуск. След хубаво двойно подаване с Роналдо, германският национал получи на малкия пеналт, но от толкова близо на опразнена греда нацели горната греда и не можа да се разпише.

Моя изби опасен далечен удар на Кристиано Роналдо, но нямаше какво да направи в 28-ата минута.

Ди Мария пусна за своя колега от аржентинския национален отбор Гонзало Игуаин, последният се мушна между Алексис и Абрахам, а после стреля, но едва от втори опит успя да вкара – 0:1.

Темпото след гола спадна и на почивката Реал имаше гол аванс.

Живо начало на втората част доведе до размяна на множество бързи атаки.

Хетафе излезе да атакува, а не да се брани и видя, че дяволът не е толкова черен.

След серия от няколко свободни удара без резултат, домакините използваха един от тях в 53-ата минута. Барада центрира отдясно и Валера засече неспасяемо в ъгъла за 1:1.

Реал реагира веднага, а Моуриньо пусна Бензема вместо Ласана Диара.

В средата ба втората част напрежението се покачи след няколко груби влизания на играчите и редица нарушения.

20 минути преди края Анхел Ди Мария изпусна да отбележи след свой рейд, в който всички чакаха да подава, но той необезпокояван се добра до наказателното поле и точно когато му бе нужен точен изстрел шутира много неточно.

Хетафе нанесе смъртоносен удар в 75-ата минута. Светкавична контра позволи на Колунга да надбяга Раул Албиол, после центрира успоредно и Барада заби под горната греда за 2:1.

Хави Торес едва не покачи за Хетафе, но Касияс добре спаси.

В края Хетафе се окопа пред своята врата и удържа натиска на Реал Мадрид.

Нервите  на Фабио Коентрао на издържаха в продължението и въпрекич че дори не бе на терена португалецът бе изгонен с червен картон от пейката на шампионите.

Загубата остави Реал Мадрид с една точка, на 5 зад Барселона само след два кръга в Ла Лига.

В другата късна среща в неделя от Примера Гранада взе първа точка след 1:1 у дома със Севиля.

И двата гола паднаха в края на първата част. Микел Рико изведе Гранада напред за 1:0 в 36-ата минута, но минута преди почивката испанският национал Алваро Негредо изравни за 1:1.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи