3. Реал /Мадрид/ започна подготовката с 5:1 над Овиедо

Реал /Мадрид/ започна подготовката с 5:1 над Овиедо

Руснак влезе в историята на „Белия балет”

Испанският шампион Реал (Мадрид) стартира с разгромна победа лятната си подготовка. "Белият балет" гостува на Овиедо и спечели с 5:1, независимо че игра с доста резерви в състава си.

Нападателят Денис Черишев пък влезе в историята като първият руснак, обличал екипа на "Кралския клуб", като освен това записа и името си сред голмайсторите. Головата фиеста започна още в 9-ата минута, когато Лукас бе изведен зад защитата и с техничен удар прати топката във вратата за 0:1.

След това Реал изпусна няколко добри възможности, за да дойде 39-ата минута, когато Денис Черишев нахлу в наказателното поле от дясно и чукна топката под плонжа на вратаря за 0:2.

Само две минути по-късно пък резултатът стана класически, след като Лукас проби от ляво и центрира и след няколко карамбола в защитници на Овиедо, в крайна сметка кълбото стигна до Естебан Гранеро, който с тяло я вкара зад голлинията за 0:3.

През втората част в игра се появиха и някои по-познати имена в състава на Реал като Хосе Кайехон, Анхел Ди Мария, Ласана Диара и Гонсало Игуаин, но в 53-ата минута Овиедо успя да намали резултата, като Рафаел Варан сбърка подаване и подари кълбото на Мартинс, който нямаше как да пропусне останал сам срещу вратаря за 1:3.

Само две минути по-късно обаче "белият балет" си върна преднината от три гола, като Анхел Ди Мария открадна топката от краката на вратаря на съперника и на празна врата направи 1:4. В 59-ата минута Овиедо си спечели дузпа за игра с ръка на защитник на Реал, но Ману пропусна от бялата точка.

В 74-ата минута пък Игуаин бе изпуснат от защитата и пробва прехвърлящ удар, който се отби от гредата, но Ди Мария бе най-съобразителен и чукна кълбото зад голлинията за крайното 1:5.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит