3. Реал Мадрид удари Евертън във вълнуващ мач в САЩ (ВИДЕО)

Реал Мадрид удари Евертън във вълнуващ мач в САЩ (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо блести с гол и асистенция за "белия балет" срещу "карамелите"

Отборът на Реал (Мадрид) се наложи над Евертън с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадион „Доджър” в САЩ. С основен принос за успеха на „кралския клуб” бе Кристиано Роналдо, който отбеляза единия гол за своя отбор и имаше основен принос при второто попадение на Реал.

Кевин Миралас имаше добра възможност да открие в полза на английския тим в 6-ата минута, но след удара на белгиеца топката премина покрай лявата греда. Реал отвърна с пропуск на Роналдо в 10-ата минута – португалецът получи пас зад защитата на „карамелите” и пробва директен удар от воле, но не намери рамките на вратата. Португалецът все пак успя да открие резултата в 17-ата минута, когато получи пас в половината на Евертън, напредна с кълбото, преодоля вратаря Тим Хауърд, след което прати топката в опразнената врата за 1:0.

”Карамелите” пропуснаха отлична ситуация за изравняване на резултата в 25-ата минута, когато след центриране от корнер Силван Дистен засече с глава, но кълбото се отби в лявата греда. В 30-ата минута Дистен отбеляза с глава, но попадението не бе зачетено заради нарушение на бранителя на Евертън. Само минута след това Лука Модрич намери със страхотен пас Кристиано Роналдо, който напредна с кълбото, а след това подаде към Месут Йозил, който на празна врата не сбърка за 2:0. При този резултат дойде и почивката на мача.

В началото на второто полувреме Карим Бензема можеше да отбележи гол за „белия балет”, но Тим Хауърд с добра намеса отрази изстрела на французина. В 58-ата минута Анхел Ди Мария пробва да отбележи с много техничен прехвърлящ удар, но Тим Хауърд успя да избие кълбото с една ръка и по този начин да предотврати трети гол за „кралския клуб”.

Евертън изравни в 61-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле на Реал, където Стивън Нейсмит свали с глава към Никица Йелавич, който с удар в десния ъгъл прати кълбото в мрежата на Даниел Карвахал.

В 67-ата минута Хесе Родригес преодоля като на шега няколко футболисти на Евертън и нанесе хубав удар към Тим Хауърд, който обаче успя да избие с крак изстрела на младока. В 78-ата минута Евертън пропиля една от най-добрите си възможности в мача, след като Фил Ягиелка засече с глава центриране от свободен удар, но кълбото премина малко над напречната греда.

В крайна сметка до края на двубоя не паднаха нови попадения и по този начин Реал (Мадрид) надви Евертън с 2:1.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)