3. Пирло класира Юве на четвъртфинал в Лига Европа (ВИДЕО)

Пирло класира Юве на четвъртфинал в Лига Европа (ВИДЕО)

Ветеранът отбеляза единственото попадение в двубоя

Ветеранът на Ювентус Андреа Пирло (34г.) класира тима си за четвъртфиналната фаза на Лига Европа, след като вкара единственото попадение в срещата реванш срещу Фиорентина.

Това е трета среща на двата тима в рамките на две седмици, като Юве спечели двубоя в Серия „А” срещу „виолетовите” с 1:0.

Още в самото начало на срещата Фиорентина имаше възможност да открие резултата, но късметът изневери на нападателя Марио Гомез. Ювентус градеше плавно играта си, но се виждаше затруднението на тима от Торино да достигнат до по-чиста голова възможност. Фиорентина се възползва от колебливите изяви на гостуващият тим и хвърли сили в атака. Изстрел на Давид Писаро принуди вратаря на Юве Джанлуиджи Буфон да покаже класата си малко преди 30-та минута на срещата.

Буфон бе по-заетият вратар в срещата, като през второто полувреме отрази опасен удар на Хуан Куадрадо.

Надеждите на гостите за победа бяха засилени, след като в 69-та минута на срещата, футболистът на домакините Гонсало Родригес получи втори жълт картон за нарушение на границата на наказателното поле и бе изгонен от терена.

Прекият свободен удар бе изпълнен от Андреа Пирло, който с великолепен изстрел запрати топката в мрежата на Норберто Нето, 1:0 за Ювентус.

До края на двубоя Ювентус бе отборът диктуващ темпото на терена, като само изявите на вратаря на Фиорентина не позволи увеличаване аванса на „бианконерите”.

Така след победа с 1:0 на стадион „Артемио Франки” и общ резултат 2:1, Ювентус се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Съперникът на Юве ще бъде определен чрез жребий, който ще бъде теглен на 21 март от 14,00 часа.