3. Новакът Бърнли би шампиона Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новакът Бърнли би шампиона Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Предпоследният тим в класирането би втория с 1:0 у дома и остави Челси с 5 т. аванс на върха и два мача по-малко

След два месеца без победа съставът на Бърнли постигна изненадваща такава, след като би шампиона Манчестър Сити с 1:0 у дома в среща от XXIX кръг на английската Висша лига.

Новаците започнаха по-силно срещата, но първата добра възможност се откри пред „гражданите”. В 29-ата минута нападателят им Един Джеко стреля опасно, ала вратарят Том Хийтън се намеси решително.

Впоследствие гостите овладяха инициативата, но до почивката не можаха да стигнат до чисто положение, макар да имаха 70% владение на топката.

Веднага след подновяването на играта Серхио Агуеро стреля във външната част на мрежата, а Бърнли отвърна с мощен удар на Джордж Бойд, профучал опасно над вратата.

Малко по-късно обаче шотландецът се разписа. Това стана в 61-ата минута, когато завърналият се сред титулярите на гостите капитан Венсан Компани изчисти една топка и тя попадна у Бойд, а той без забавяне я прати в мрежата от границата на пеналта – 1:0.

В 80-ата минута Серхио Агуеро пропусна най-чистата възможност за „гражданите” през втората част, след като изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата, а в самия край Манчестър Сити поиска дузпа.

Такава обаче не последва и шампионите останаха на 5 т. от лидера Челси, който има два мача по-малко.

Бърнли остана в зоната на изпадащите, но вече е само на точка от спасителната 17-а позиция.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)