3. Наполи нанесе втора загуба на Юве за сезона (ВИДЕО)

Наполи нанесе втора загуба на Юве за сезона (ВИДЕО)

Тимът на Рафаел Бенитес надигра “старата госпожа”

Наполи спечели голямото дерби с Ювентус в сблъсъка от 31-ия кръг на Серия А. Отборът, воден от Рафаел Бенитес, надигра “старата госпожа” и се наложи с 2:0 като домакин. Това е едва второто поражение за Юве в рамките на този сезон в първенството, като серията на “черно-белите” с последователни мачове, в които отбелязат голове, приключи тази вечер на 43.

Голмайстори за Наполи станаха Хосе Кайехон, който изпревари Артуро Видал по брой попадения в шампионата, и Дрис Мертенс, който стана първия белгиец, вкарал на Ювентус за този век. Припомняме, че предишното поражение на шампионите бе от Фиорентина с 2:4 на 20 октомври.

Въпреки загубата, Ювентус има аванс от 11 точки пред втория Рома, но и мач повече. В оставащите 7 кръга обаче тимът на Антонио Конте ще гостува на "вълците".

Безспорно Наполи бе по-добрият отбор през вечерта и напълно заслужено се поздрави с трите точки, които го доближават до второто място. Опитният вратар на гостите Джанлуиджи Буфон за пореден път показа класата си и спаси своите от още по-неприятна загуба на “Сан Паоло”. Докато възпитаниците на Конте отправиха само 2 точки удара за целия мач към Пепе Рейна.

Първият гол падна в 37-ата минута. Тогава Кайехон откри резултата, след центриране именно на Инсине отляво, което испанецът засече с лекота. Останаха съмнения за засада, но ситуацията бе много трудна за арбитъра да прецени.

През второто полувреме Драйс Мертенс влезе в 79-та минута, и само две по-късно, реши всичко в полза на Наполи. Белгиецът получи фантастичен пас от Горан Пандев, пред наказателното поле, и там, сам срещу трима защитници и Буфон, намери начин да отправи прецизен удар за крайното  2:0.

Допълнителното време бе цели 6 минути, но Юве така и не можа да стигне до почетно попадение.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи