3. Моуриньо се сбогува с Реал с 4:2 над Осасуна, "Бернабеу" го освирка (ВИДЕО)

Моуриньо се сбогува с Реал с 4:2 над Осасуна, "Бернабеу" го освирка (ВИДЕО)

"Белия балет" завърши сезона с 85 точки

Отборът на Реал (Мадрид) завърши първенството с убедителна победа с 4:2 над тима на Осасуна. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 38-ия кръг на испанската Ла Лига.

Това бе последен мач за Жозе Моуриньо начело на "белия балет", в който той заложи на доста юноши и резервни футболисти, който бе изпратен с бурни освирквания от феновете на "кралския клуб". Икер Касияс за пореден път не бе избран да застане под рамката на вратата, а Роналдо, Алонсо, Пепе, Рамос, Варан, Кедира и Диего Лопес също не взеха участие в мача.

Мачът започна с териториално предимство на домакините, но по-чистите положения в началото бяха за памплонци. Йоренте, Торес и Чехудо обаче изтърваха от изгодни позиции, а удар на Карвальо бе спасен от Риесго.

Така дойде 35-ата минута, когато Ди Мария намери Игуаин пред пеналта на гостите, а стрелецът с хубав удар откри резултата в полза на "кралете".

Само 3 минути след това Есиен удвои аванса на своите, засичайки с глава центриране от фаул на Йозил.

До края на полувремето играчите на Осасуна пропуснаха още няколко добри възможности за гол, но още в началото на втората част Торес върна памлонци в двубоя с изстрел извън пределите на наказателното поле.

В 63-ата минута Осасуна съумя да стигне до изравняване на резултата, след като Чехудо засече отблизо подаване на Мануел.

След този гол "белия балет" натисна отново и в 69-ата минута Бензема бе намерен на изгодна позиция от Йозил и не сбърка, разписвайки се за 3:2.

В самия край на мача, в 87-ата минута, самият Бензема се превърна в асистент, намирайки в малкия пеналт Кайехон, който не се поколеба да оформи крайното 4:2.

Победата означава, че Реал финишира сезона на второ място с актив от 85 точки, докато памплонци са 15-и с 39.