3. Мицански с едно полувреме при 0:0 с Волфсбург

Мицански с едно полувреме при 0:0 с Волфсбург

Кьолн удари Айнтрахт с 1:0

Българският нападател Илиян Мицански изигра едно полувреме при нулевото равенство на неговия Кайзерслаутерн с тима на Волфсбург. Двубоят се игра на „Фриц-Валтер Щадион” и бе от програмата на 16-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Бившият нападател на Заглебие пък започна като титуляр двубоя, но с изявите си не удовлетвори старши треньора и бе заменен на почивката от Немец. Иначе „вълците” могат повече да съжаляват за изпуснатите три точки, тъй като имаха повече положения от своя съперник.

След равенството „червените дяволи” се намират на 12-о място във временното класиране с актив от 18 точки, колкото има и Волфсбург, който е 13-и.

В друг мач от този 16-и кръг на Бундеслигата, тимът на Кьолн се наложи с минималното 1:0 над отбора на Айнтрахт, в мач игран на „Райн Енерги Щадион”. Единственото попадение в мача бе дело на Клеменс в 56-ата минута, който бе изведен на изгодна позиция от Жажало.

След този успех „козлите” заемат 16-а позиция в подреждането с актив от 15 точки. Гостите от Франкфурт пък са 8-и с 23 спечелени точки.