3. Меси пак спаси Барселона (ВИДЕО)

Меси пак спаси Барселона (ВИДЕО)

Аржентинецът пропусна дузпа, вкара два гола и удари греда срещу Алавес

Барселона победи с 2:0 при гостуването си на Алавес в двубой от втория кръг на испанското първенство. Лионел Меси изпусна дузпа преди почивката (39), но през второто полувреме успя да вкара два гола (55 и 66) и така да донесе трите точки в графата на каталунския тим.

В 38-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Родриго Ели срещу Пике. Вратарят на домакините Пачеко обаче отрази удара на Меси от бялата точка. До края на полувремето Пике и Деулофеу изтърваха изгодни положения за каталунците.

Веднага след почивката домакините можеха да поведат, но непокритият Ману Гарсия закъсня и се размина с топката след центриране на Ибай Гомес. Последва натиск на гостите и гол в 55-ата минута, когато Жорди Алба подаде към Лионел Меси и аржентинецът се разписа, след като топката рикошира в краката на Алексис Руано. Това беше гол №350 за Меси в испанския елит.

В 63-ата след удар на Алба топката облиза гредата около далечната сглобка. Малко след това левият защитник се контузи и напусна принудително, а в 66-ата Меси шутира от движение и удвои аванса на гостите.

Удар на Оскар Ромеро в 69-ата минута бе отразен от Тер Щеген, а в 74-ата минута Меси се размина с хеттрик, пращайки топката в напречната греда с удар от границата на наказателното поле.

До края на мача каталунците не допуснаха грешки и напълно заслужено си тръгнаха с трите точки от Витория. Барса е с пълен актив от 6 точки на второто място във временното класиране след Реал Сосиедад, който е с по-добра голова разлика преди останалите срещи от кръга. Алавес още няма спечелена точка този сезон.