3. Майнц с първа загуба за сезона след 0:1 от Хамбургер

Майнц с първа загуба за сезона след 0:1 от Хамбургер

Санкт Паули срази Нюрнберг с 3:2

Отборът на Майнц загуби първи точки през настоящия сезон, след като отстъпи с минималното 0:1 на състава на Хамбургер. Срещата се игра на „Брухвегщадион” и бе от програмата на 8-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят започна с натиск на Хамбургер, но с пропуски в началото се отличиха Нистелрой и Троховски на два пъти. Последваха силни минути за домакините, ала Холтби и Полански не бяха напълно концентрирани пред гола и пропуснаха от изгодни позиции. Все пак до края на първата част гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също премина под разделено преимущество за двата отбора, като Майнц имаше своите положения в началото на полувремето, а Хамбургер с края. Домакините обаче не успяха да оползотворят възможностите си, докато в 89-ата минута Зе Роберто изведе Гереро в наказателното поле на Майнц, а вторият не сбърка, оформяйки крайното 1:0.

След този успех Хамбургер се изкачи на 4-о място във временното класиране с актив от 14 точки. Домакините от Майнц пък са втори с 21 спечелени точки, колкото има и тимът на Дортмунд.

В друг мач от този 8-и кръг на първа Бундеслига отборът на Санкт Паули записа ценен успех с 3:2 над състава на Нюрнберг, в среща играна на стадион „Милернтор”.

Асамоа откри за домакините от Санкт Паули в 45-ата минута, а Екичи изравни в 47-ата. През втората част Еберс отново даде преднина на Санкт Паули, но Улф изравни статуквото в 62-ата. Крайното 3:2 оформи Брънс в 82-ата минута, носейки трета победа за сезона за домакините.

След този успех Санкт Паули вече се намира на 8-о място в подреждането с 11 спечелени точки, докато тимът на Нюрнберг е 12-и с 10 пункта.