3. Майнц с първа победа от 5 мача след 3:0 над Нюрнберг

Майнц с първа победа от 5 мача след 3:0 над Нюрнберг

Отборът на Майнц записа първа победа в първенството от 5 мача насам, след като се наложи с 3:0 над тима на Нюрнберг. Срещата се игра на стадион „Брушваг” и бе първа от програмата на 14-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Двубоят започна с опасен изстрел на Биелер от гостите, който обаче бе спасен от Веткло. Последваха пропуски на Франц, Гундоган и Симонс, преди да се стигне до 27-ата минута, когато Фати изведе Шурле на добра позиция, а последният не сбърка за 1:0. След това попадение темпото поспадна и до края на полувремето нови голове не паднаха.

Втората част стартира отлично за Майнц и в 54-ата минута Шурле намери в наказателното поле Новески, който хладнокръвно удвои преднината на своите. След този гол домакините се прибраха в своята половина, а гостите създадоха някои добри положения, но тя бяха пропилени от Гундоган, Мак и Егелер. Така дойде 86-ата минута, когато Алагуи също прибави името си към голмайсторите, оформяйки крайното 3:0.

След тази победа Майнц остава на 2-о място във временното класиране с актив от 30 точки, на 4 зад лидера Дортмунд. Гостите от Нюрнберг пък са 10-и с 18 спечелени точки.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)