3. Майнц продължава да изумява всички (видео)

Майнц продължава да изумява всички (видео)

Скромният немски тим надви Хофенхайм с 4:2 у дома и постигна

Майнц 05 остава лидер в германската Бундеслига, след като в интересен мач победи тима на Хофенхайм с 4:2 като домакин.

По този начин футболистите на Майнц записаха името си в историята, като изравниха рекорда за най-много поредни победи на старта на шампионата в Германия.

Преди тях със седем поредни победи бяха стартирали само Байерн (Мюнхен) през 1995 година и Кайзерслаутерн през 2001.

Отборът от карнавалния град е начело в класирането с пълен актив от 21 точки пред втория Борусия (Дортмунд) с 15 и мач по-малко.

Срещата започна вихрено за домакините от Майнц, които, окрилени от препълнените трибуни на "Брухвегщадион", излязоха напред в резултата само две минути след първия съдийски сигнал.

Левис Холтби намери с чудесно подаване Адам Шалай, който се озова лице в лице с вратаря на Хофенхайм Том Щарке, но вместо да стреля, подаде успоредно на голлинията към съотборника си Сами Алагуи и той не пропусна на празна врата.

След 20-ата минута гостите успяха да изравнят играта и дори Сеяд Салихович принуди вратаря на Майнц Кристиан Веткло да показва класа, за да опази вратата си.

Въпреки че постепенно Хофенхайм натрупа предимство при владеенето на топката, в 36-ата минута Майнц беше близо до втори гол, когато след удар на Кристиан Фукс вратарят отби съвсем леко топката, тя се удари във вътрешната страна на гредата и се върна в ръцете на стража.

В 41-ата минута обаче Луис Густаво напредна след хубав индивидуален пробив, подаде към Демба Ба, който влезе в наказателното поле и с десния крак прати топката покрай Веткло за 1:1.

Отборът от карнавалния град започна второто полувреме по същия начин, по който започна и първото - с гол след две минути. В 47-ата минута отново Холтби беше в центъра на събитията, когато с хубав пас намери Адам Шалай и въпреки съмнението за засада нападателят хладнокръвно реализира, а попадението беше зачетено от реферите.

Само 12 минути по-късно домакините нанесоха поредния си удар и поведоха с 3:1. Холтби се измъкна от Айхнер и почти от аутлинията прати топката към вратата на Хофенхайм, където Луис Густаво я отклони в собствената си мрежа. Размяната на попадения продължи и гостите бързо върнаха статуквото на терена. В 64-ата минута влезлият само минута по-рано в игра Гефри Сигурдсон прати топката право в левия ъгъл от пряк свободен удар и намали на 2:3.

Домакините обаче още не бяха казали последната си дума. В 72-ата минута Андре Шюрле изведе хубаво Холтби в наказателното поле, където капитанът на младежкия тим на Германия беше дръпнат от Йосип Симунич и реферът посочи бялата точка и показа червен картон на хърватина като последен в отбраната. Зад топката застана Шюрле и не сбърка за 4:2.