3. Майнц отново на върха след 1:0 в Леверкузен

Майнц отново на върха след 1:0 в Леверкузен

Щутгарт без проблеми срещу Санкт Паули – 2:0

Отборът на Майнц 05 продължава с феноменалното си представяне в Германия, след като днес новаците надделяха с минималното 1:0 над тима на Байер Леверкузен. Срещата се игра на „Бай Арена” и бе от програмата на 9-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят започна с много силен натиск на „аспирините”, но пропуски в началото направиха Дердийок, Фридрих и Видал. Натискът на домакините продължаваше, а първият удар към тяхната врата дойде чак в 25-ата минута, когато Жалай не намери целта.

Последваха нови силни минути за Леверкузен, но нови пропуски направиха Бендер, Барнета и Дердийок. До края на полувремето гол така и не падна и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с по-добра игра на гостите и в 55-ата минута Жалай можеше да ги изведе напред, но ударът му бе спасен от стража на „аспирините”. Последва неточен шут на Холтби преди да се стигне до 70-ата минута, когато Шурле изведе Иваншиц на добра позиция, а вторият с премерен изстрел изведе Майц напред в резултата – 1:0.

След гола тимът на Леверкузен натисна здраво и в 80-ата минута бе близо до изравняване, но изстрел на Сам срещна напречната греда. До края „аспирините” продължиха да натискат, но така и не съумяха да изравнят статуквото.

След победата Майнц отново излезе еднолично начело в Бундеслигата, като вече има 24 точки в актива си. Домакините от Леверкузен пък са 4-и с 15 пункта.

В последния мач от този 9-и кръг на първа Бундеслига, отборът на Щутгарт нямаше трудности със Санкт Паули, побеждавайки с 2:0, в среща играна на стадион „Мерцедес-Бенц Арена”. Нидермайер изведе швабите напред в 19-ата минута, след като бе изведен на добра позиция от Гебхарт, а крайното 2:0 оформи Кузманович в 79-ата след хубав пас на Марика.

След този успех Щутгарт се отлепи от дъното и вече заема 14-а позиция с актив от 7 точки. Гостите от Санкт Паули пък са 10-и с 13 спечелени точки.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост