3. Леверкузен с фамозен обрат срещу Волфсбург – 3:2 (видео)

Леверкузен с фамозен обрат срещу Волфсбург – 3:2 (видео)

Отборът на Байер Леверкузен записа изключително важен успех, след като се наложи с 3:2 над тима на Волфсбург

Отборът на Байер Леверкузен записа изключително важен успех, след като се наложи с 3:2 над тима на Волфсбург. Срещата се игра на стадион „Фолксваген Арена” и бе от програмата на 8-ия кръг на Бундеслигата. Мачът се превърна в истински спектакъл, след като „аспирините” губеха с 0:2, но в последните 15 минути стигнаха до трите точки.

Двубоят започна с по-добра игра на „вълците” и още в 3-та минута те можеха да открият резултата, но ударът на Дердийок срещна напречната греда. Така дойде 9-та минута, когато Диего бе изведен на добра позиция и не сбърка за 1:0. До края на полувремето домакините продължиха да бъдат по-активният отбор, но нови попадения до края нямаше.

В началото на втората част Волфсбург отново започна по-добре и в 68-ата минута Дзеко намери непокрития Графите, който удвои преднината на своите. Само 4 минути по-късно гостите се върнаха в мача. Тогава Видал центрира в наказателното поле на „вълците”, Ролфес се извиси над всички и с глава намали на 1:2.

180 секунди по-късно „аспирините” изравниха статуквото, след като Видал бе точен от дузпа. Крайното 3:2 оформи Ролфес с втория си гол в мача, засичайки с глава центриране на Йоргенсен.

След тази победа Леверкузен се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 15 точки. „Вълците” пък са 11-и с 10 пункта.