3. Леверкузен попари Щутгарт като гост – 4:1

Леверкузен попари Щутгарт като гост – 4:1

Айнтрахт удари Нюрнберг с 2:0

Отборът на Байер Леверкузен постигна изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите следващия сезон, след като се наложи с 4:1 над състава на Щутгарт. Срещата се игра на стадион „Мерцедес-Бенц Арена” и бе от програмата на 6-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Двубоят започна по-добре за гостите, които набързо отблъснаха домакинския натиск и в 19-ата минута излязоха напред в резултата, след като Хупиа засече с глава центриране на Барнета. Само 120 секунди по-късно Артуро Видал удвои преднината на своите, вкарвайки с глава след подаване на Кадлец. До края на полувремето Щутгарт опита да промени развоя на събитията но до нов гол не се стигна.

Втората част започна мотивирано за домакините и в 52-ата минута Здравко Кузманович намали на 1:2, давайки надежди на своите за нещо повече от почетна загуба. 17 минути по-късно обаче Хано Балич попари амбициите им с трето попадение за „аспирините”, а крайното 4:1 оформи Сам в 88-ата минута.

След тази победа „аспирините” се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 11 точки. Домакините от Щутгарт пък се смъкнаха на 18-а позиция с 3 спечелени точки.

В друга среща от този 6-и кръг на Бундеслигата отборът на Айнтрахт (Франкфурт) се измъкна от зоната на изпадащите, след като се наложи с 2:0 над състава на Нюрнберг. Срещата се игра на стадион „Комерсбанк Арена”. Теофанис Гекас откри в 17-ата минута, а крайното 2:0 оформи Крис в 88-ата.

След успеха Айнтрахт събра актив от 6 точки и се изкачи 12-о място в подреждането. Гостите от Нюрнберг пък са 13-и със същия брой точки.