3. Леверкузен излезе на второ място в Бундеслигата след ценен успех над Хамбургер

Леверкузен излезе на второ място в Бундеслигата след ценен успех над Хамбургер

Хофенхайм изпусна Нюрнберг пред собствена публика

Отборът на Байер Леверкузен постигна важна победа като гост на Хамбургер, след като успя да се наложи с 4:2 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. „Аспирините” бяха отбора, който създаде повече ситуации за гол през целия мач и заслужено си тръгнаха с трите точки от срещата.

Първата опасна възможност в мача бе организирана от домакините, но ударът на Джонатан Питройпа в  1-ата минута не намери очертанията на вратата и премина над вратата, пазена от Рене Адлер.

Хамбургер владееше топката повече от съперника си, но в 29-ата минута гостите от Леверкузен достигнаха до гол, дело на Сидни Сам. Германецът бе намерен от Артуро Видал на границата на вратарското поле и с хубав шут в долния ляв ъгъл на вратата на Франк Рост изведе тима си напред в резултата.

До почивката  Хамбургер можеше да изравни, но след центрирането на Давид Яролим получилият топката Питройпа я прати право в ръцете на Адлер. Така нов гол не падна и краят на първата част дойде при резултат 0:1.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за Хамбургер, след като в 48-ата минута резултатът бе изравнен, а автогол си отбеляза Артуро Видал.

В минутите след полученото попадението обаче Леверкузен се настани в половината на Хамбургер и след като последваха няколко пропуска, Видал успя да се реваншира за автогола и отбеляза второ попадение във вратата на Хамбургер в 61-ата минута. След негов удар с глава от границата на вратарското поле кълбото премина точно до десния страничен стълб и се оплете в мрежата.

По-добрата игра на Леверкузен продължи и пет минути след като за втори път поведе, гостуващият тим достигна и до трето попадение. Гонсало Кастро с извеждащ пас намери Ренато Аугусто, който с удар от около 7 метра встрани от лявата греда на вратата на Хамбургер прати кълбото в долния ляв ъгъл.

Всичко в мача бе решено в 78-ата минута, когато падна и четвъртото попадение за „аспирините”. Заслуга за него отново имаше Ренато Аугусто, след като при ударът му от близко разстояние Рост се намеси, а топката влезе във вратата му.

Хамбургер все пак достигна до второ попадение, което обаче не успя да промени нищо в срещата. Влезлият през втората част Елхеро Елия успя да вкара от около 10 метра топката в мрежата на Адлер.

До края на мача нов гол не падна и двубоят завърши при резултат 2:4. След победата Леверкузен е на 2-ото място с 32 точки, а Хамбургер е 9-ти с 21.

В друг мач от 16-ия кръг на Бундеслигата Хофенхайм и Нюрнберг не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1.
До почивката голове нямаше и резултатът бе 0:0. Малко след началото на втората част Хофенхайм успя да поведе, а точен бе Марвин Компер в 55-ата минута, който след центриране от корнер успя да засече топката с глава.

По всичко личеше, че домакините ще спечелят с 1:0, но три минути преди края на двубоя Нюрнберг достигна до изравнителен гол, дело на Кристиан Ейглер, който стреля с левия крак в средата на вратата и не остави шанс на Хаас, пращайки топката в мрежата му.

При резултат 1:1 дойде и краят на мача. След равенството Хофенхайм е 6-ти с 24 точки, а Нюрнберг 10-ти с 19.