3. „Кралете” разбиха Майорка и достигнаха историческите 100 точки в Примера (видео)

Малага се класира за ШЛ, Леванте и Атлетико /Мадрид/ ще играят в Лига Европа

Новият испански шампион Реал /Мадрид/ приключи по най-добрия начин сезона, разбивайки с 4:1 като домакин съставът на Майорка, който имаше амбиции за разпределението на евроквотите, но в крайна сметка остана извън топ 6.

„Кралския клуб” обаче достигна рекордните в историята на „Примера” 100 точки през настоящата кампания, след като записа своята седма поредна победа в шампионата.

Резултатът на „Сантяго Бернабеу” откри топреализаторът на домакините Кристиано Роналдо, който в 19-ата минута се разписа с глава, макар че преди това попадение на Гонсало Игуаин бе несправедливо отменено заради засада.

Само няколко минути след гола на Роналдо, Карим Бензема вкара за 2:0, а после дойде времето на Месут Йозил, който реши всичко с две попадения през второто полувреме, паднали в 49-ата и в 58-ата минути. Утешителният гол за гостите падна в 52-ата минута и бе дело на Гонсало Кастро.

Така Майорка остана на осма позиция и няма да играе в европейските клубни турнири догодина.

Същото обаче не важи за съставът на Малага, който постигна минимално, но изключително ценна домакинска победа над изпадналия Хихон и така си осигури четвъртото място в крайното класиране и участие в Шампионската лига догодина.

Единственото попадение на „Росаледа” вкара Рондон, разписал се в 49-ата минута, а в самия край неговият съотборник Иско бе изгонен. Това обаче не попречи на хората на Мануел Пелегрини да изпреварят в класирането Атлетико /Мадрид/ и Леванте, които ще играят в Лига Европа.

20   Расинг Сантандер 38 4 15 19 28 : 63 -35 27 Изпадане

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи