3. Класически Реал започна под пара с победа на "Аноета" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Класически Реал започна под пара с победа на "Аноета" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гарет Бейл донесе головете при отсъствието на Кристиано Роналдо

Реал (Мадрид) победи с 3:0 Реал (Сосиедад) при визитата си на "Аноета" в първия им шампионатен мач за сезона.

Голмайстори за гостите бяха Гарет Бейл и Марко Асенио през първото полувреме, а точно преди края отново уелсецът бе точен.

Реал не чакаха дълго, за да открият головата си сметка за новия сезон. Още в първата си атака във втората минута вече водеха с 1:0 след попадение на Гарет Бейл с глава.

По-късно Сосиедад се опитаха да окажат съпротива, след като в 17-та минута Микел Оярзабал стреля по посока на Кико Касия, но стражът на „белите“ спаси.

Тони Кроос и Марсело отговориха в 20-та минута, но и техните удари не бяха достатъчно точни. В 40-та минута, все пак, Марко Асенио удвои преднината на Реал преди почивката.

Втората част започна отново при превъзходство на гостите. В 55-та минута Тони Кроос разтресе напречния стълб на вратата на Сосиедад, след като преди това Мората отправи удар, избит от Рули Джеронимо.

В 70-та минута, Матео Ковачич отправи много хубав плътен шут от дистанция, но стражът на домакините със сетни усилия успя да избие в корнер.

Три минути преди края на редовното време, Гарет Бейл се приземи лошо след отскок и остана на терена, а по същото време Серхио Рамос влезе в конфронтация с Юри Берчиче, след което и двамата получиха по жълт картон.

С последното отиграване в срещата, Грет Бейл отбеляза третото попадение, след като преодоля врататя на Сосиедад и прати топката в опразнената врата.

Така футболистите на Зинедин Зидан започнаха по най-добрия начин новия сезон в Испания, след като вчера Барселона също не изненада и взе трите точки от Бетис.