3. Късен обрат донесе победа на Милан над Каляри (ВИДЕО)

Късен обрат донесе победа на Милан над Каляри (ВИДЕО)

Балотели и Пацини дариха втори пореден успех в Серия „А” на Зеедорф

Новият наставник на Милан Кларънс Зеедорф записа втора поредна победа в Серия А. Това стана в мач от XXI кръг на италианското първенство, в който „росонерите” се наложиха изключително трудно над Каляри с 2:1.

Домакините имаха гол аванс до 87-ата минута, но в крайна сметка останаха с празни ръце на своя „Сант Елиа”.

Първото полувреме протече под диктовката на Милан, но множество пропуски на Робиньо, Хонда, Балотели и компания лишиха гостите от заслужен аванс до почивката. Вместо това, в 28-та минута Каляри поведе след попадение на Марко Сау.

След паузата срещата бе равностойна и Милан рядко достигаше до чисти положения за гол.

Три минути преди края на редовните 90 обаче топреализаторът на тима Марио Балотели се разписа от пряк-свободен удар, а после направи неприличен жест към домакинските фенове и получи жълт картон, който ще го лиши от участие в мача срещу Торино следващия кръг.

Минута преди края пък резервата Джампаоло Пациби реализира красиво попадение от воле след изпълнение на корнер и така донесе пълния комплект от точки на Милан.

С този успех тимът се изкачи до девето място в класирането с 28 точки, докато Каляри е на 14-та позиция с 21 точки.

В мач от същия кръг Ливорно надделя с 3:1 вкъщи над Сасуоло, а Сампдория и Болоня не се победиха – 1:1.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ