3. Херта изпадна във Втора Бундеслига

Херта изпадна във Втора Бундеслига

Самоубийствен хикс между берлинчани и Леверкузен на „БайАрена”

Херта изпадна във Втора Бундеслига, след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на Байер Леверкузен, което се оказа и неприятно за „аспирините”, които преследват третото място за участие в Шампионската лига. Рафаел изведе Херта в началото на двубоя на „БайАрена”, а домакините, които бяха доста по-стойностният отбор, успяха да отбележат само едно попадение – чрез Мануел Фрийдрих в 60-ата минута. До края Фрийдрих тресна напречната греда.

В двубоя за столичани резерва остана българският нападател Валери Домовчийски.

Резултатът остави Херта на последното, 18-о място с 24 точки, с 6 зад 15-ия Хановер. Леверкузен пък запази 3-ото място с 58 точки, с 2 зад Вердер кръг преди края.

Мачът на „БайАрена” започна вихрено за Херта и още в 5-ата минута берлинчани треснаха напречната греда чрез Теофанис Гекас. Само седем минути по-късно Херта поведе в резултата с гол на бразилския нападател Рафаел, който с изключително изпълнение от воле от границата на наказателното поле засече подаване на Теофанис Гекас и прати топката в долния ляв ъгъл на Рене Адлер.

Двубоят продължи с надмощие за гостите и удар на Адриан Рамос можеше да попадне за втори път в мрежата на Адлер, но топката излезе в аут.

Постепенно домакините успяха да овладеят нещата и първата по-сериозна възможност се откри пред Щефан Кийслинг, чийто удар с глава мина встрани от целта. До края на полувремето пропуски за домакините направиха Ерен Дердьок, Ларс Бендер и Тони Кроос.

В началото на второто полувреме Херта се опита да стигне до втори гол, но с пропуски се отличиха Гекас и Качар.

Леверкузен обаче набързо взе играта в свои ръце и стигна до изравнителен гол в 60-ата минута, когато Мануел Фридрих засече с глава центриране на Бурак Каплан и прати топката в мрежата – 1:1.

Байер отчаяно се нуждаеше от победата, за да запази шансове за третото място, даващо право на участие в Шампионската лига. В 79-ата минута удар на Фридрих с глава срещна напречната греда.

Така двубоят приключи при 1:1, което се оказа пагубно за Херта, и значително намали шансовете на Байер за участие в Шампионската лига следващия сезон. В последния кръг Леверкузен гостува на Борусия Мьонхенгладбах, а прекият съперник за третото място Вердер гостува на Хамбургер.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи