3. Хановер нанесе 10-а загуба на Щутгарт (видео)

Хановер нанесе 10-а загуба на Щутгарт (видео)

Дидие Я Конан герой на АВД-Арена

Хановер 96 нанесе десета загуба на Щутгарт в Бундеслигата на Германия. Тимът на Мирко Сломка спечели домакинството си на „швабите” с 2:1. Два гола на Дидие Я Конан във всяко едно от полувремената пречупиха съпротивата на водения от Йенс Келер тим и го оставиха на незавидното 16-о място, като до края на есенния дял остават този и още един кръг. За Щутгарт точен беше защитникът Гьорг Нийдермайер през втората част.

Домакините бяха по-настойчиви преди почивката. Константин Рауш на два пъти, Дидие Я Конан и Ларс Щиндл пропуснаха преди футболистът от Кот д’Ивоар Я Конан да открие резултата в 35-ата минута с удар от фронтална позиция в наказателното поле.

До почивката, а и през второто полувреме Щутгарт владееше инициативата на АВД-Арена, където присъстваха 36 207 зрители. Кристиан Гентнер, Какау на няколко пъти, Тимо Гебхарт, Павел Погребняк и Мартин Харник пробваха да изравнят резултата, но шансът не ги споходи. Все пак „швабите” стигнаха до гол в 74-ата минута, когато Гебхарт центрира от свободен удар и Гьорг Нийдермайер с глава прати топката в мрежата.

Равенството обаче се запази само две минути. В 76-ата Дидие Я Конан отбеляза втория си гол, възползвайки се от извеждащ пас на Кристиан Шулц в наказателното поле.

До края резултатът 2:1 остана непроменен и Хановер записа 10 победа този сезон, изкачвайки се до второто място в Бундеслигата с актив от 31 точки, с 1 повече от Майнц и с 2 повече от Байер Леверкузен. Лидер е Борусия Дортмунд с 40 точки.