3. Хановер на крачка от спасението след 4:2 над кандидат шампиона Шалке

Хановер на крачка от спасението след 4:2 над кандидат шампиона Шалке

„Кралско-сините” от Гелзенкирхен пропуснаха да излязат начело в класирането и дадоха златен шанс на Байерн да дръпне за титлата

Отборът на Хановер постигна изключително важна и драматична победа с 4:2 при домакинството си на кандидат шампиона Шалке 04 от 30-ия кръг на немската първа Бундеслига. Домакините набързо поведоха с 2:0, но Шалке изравни през втората част и бе близо до пълен обрат, но пропуските на Курани и Еду се оказаха решаващи за отбора от Гелзенкирхен, който допусна нови две попадения в своята мрежа в последните минути и по този начин пропусна да излезе начело в класирането. Хановер пък направи важна крачка към оцеляването и е само на точка от спасителното 15-о място.

Домакините от Хановер започнаха по-силно мача и до 30-ата минута вече водеха с 2:0. Първо в 17-ата минута националът Хайко Вестерман си отбеляза нелеп автогол при центриране от статично положение, а в 29-ата минута Конан от състава на Хановер прониза Мануел Нойер със страхотен удар с левия крак от около 25 метра за 2:0, като този резултат се запази до края на първото полувреме.

Шалке натисна мощно през втората част и успя да стигне до попадение още в 46-ата минута. Тогава Курани намери Еду в наказателното поле, а той заби топката в долния ляв ъгъл с хубав удар по диагонала и върна своя отбор в мача. Само 5 минути по-късно пък Фарфан бе съборен от Егиман в наказателното поле и гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която Ракитич без проблем превърна в гол за 2:2.

В следващите минути „кралско-сините” от Гелзенкирхен взеха инициативата в свои ръце и на няколко пъти бяха близо до пълен обрат, но Еду и Курани пропуснаха от чисти позиции. И както обикновено става – като не вкараш, ще ти вкарат. В 81-ата минута при една от редките си контраатаки Хановер успя да стигне до трети гол. Елсон подаде към резервата Балич, който с мощен удар от границата на наказателното поле заби неспасяемо топката под гредата за 3:2. В добавеното време пък Конан се откъсна в опразнената половина на гостите, заобиколи неразчетено излезлия Нойер и на празна врата вкара за крайното 4:2.

Така Хановер взе глътка въздух и съживи шансовете си за оцеляване. Към момента тимът има 27 точки и заема 16-ото място, което дава право на бараж срещу третия във втора Бундеслига, и е само на точка от спасителната зона. Шалке на Феликс Магат пък остава втори с 58 точки, на 1 зад лидера Байерн, който е и с мач по-малко.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит