3. Хамбургер си го изкара на Нюрнберг - 4:0

Хамбургер си го изкара на Нюрнберг - 4:0

Младен Петрич с два гола на "Нордбанк Арена"

Хамбургер си го изкара на Нюрнберг след отпадането на полуфиналите в Лига Европа. „Червените шорти” разбиха Нюрнберг с 4:0 в предпоследния кръг на германската Бундеслига и го пратиха в зоната на изпадащите. Два гола на Младен Петрич и по един на Питройпа и Ван Нистелрой осигуриха успеха за домакините.

Джонатан Питройпа изведе Хамбургер напред в резултата още в 9-ата минута, когато получи топката от Пьотр Троховски и я прати в мрежата на Рафаел Шефер. След десет минути домакините удвоиха преднината си след попадение на Младен Петрич, който реализира и на Фулъм в четвъртък на „Крейвън Котидж”, но впоследствие Хамбургер бе обърнат до 1:2 и отпадна. Този път асистенцията бе на Ги Демел. Резултатът стана класически в 25-ата минута след ново попадение на Петрич, негово 10-о за сезона, а решителното подаване бе отново на Троховски.

Второто полувреме продължи с освободена игра, продиктувано от резултата. Хамбургер обаче имаше повече шансове и логично стигна до четвърти гол, дело на Рууд ван Нистелрой, който отбеляза петия си гол, откакто премина на „Нордбанк Арена” през зимата.

След срещата Хамбургер е 7-и с 51 точки, като все още за престиж има шансове за 6-ата позиция, на която е Щутгарт, в крайното класиране. Нюрнберг се свлече на 16-ото място, което е под чертата на изпадащите, с 28 точки, с 2 по-малко от Хановер 96. В последния кръг Нюрнберг приема Кьолн, а Хановер гостува на друг застрашен Бохум.

В друга среща от 33-ия кръг Хофенхайм спечели гостуването си на Айнтрахт Франкфурт с 2:1. Домакините поведоха с гол на Пирмин Швеглер в 20-ата минута, но с попадения в последните десет минути на резервата Принс Тагое Хофе обърна мача в своя полза.

Айнтрахт запази 9-ото място с 46 точки. Хофенхайм е 11-и с 41 точки кръг преди края.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи