3. Хамбург спаси точката срещу Шалке, "сините" останаха в подножието

Хамбург спаси точката срещу Шалке, "сините" останаха в подножието

Хамбург и Шалке не се победиха, завършвайки 2:2 в луд и атрактивен двубой от 27-я кръг на немската Бундеслига

Хамбург и Шалке не се победиха, завършвайки 2:2 в луд и атрактивен двубой от 27-я кръг на немската Бундеслига. Залогът в срещата бе повече от голям, тъй като при победа Шалке щеше да излезе едноличен лидер в първенството пред Байерн (Мюнхен). Хамбургер на свой ред остана извън зона Европа на две точки за последното място, даващо право на участие в Лига Европа.

Шалке навлезе в днешния двубой на гърба на особено успешна серия от срещи на „Нордбанк Арена”. „Кралскосините” не бяха губили шампионатен двубой като гост на Хамбургер през последните пет години. Срещата обаче не тръгна особено добре за фаворитите в двубоя. В 15-ата минута нападателят на домакините Рууд Ван Нистелрой бе на крачка да отбележи особено красив гол. Холандският голаджия овладя флангово центриране на гърди и с извъртане успя да стреля към вратата на Мануел Нойер. Ударът на Нистелрой обаче прелетя на сантиметри встрани от целта.
„Миньорите” от Гелзенкирхен трудно смогваха на темпото на Хамбургер, който атакуваше смело добри пробиви на Марсел Янсен и опасни удари на Нистелрой. В последните минути на първата част Хамбург натискът на Хамбург се материализира в първия гол в срещата. В 40-ата минута Пьотър Троховски стреля опасно от пряк свободен удар. Мануел Нойер успя да отрази първоначалния удар, но топката попадна в краката на Нистелрой, който за пореден път доказа, че е майстор на доброто пласиране в наказателното поле. За тарана остана единствено да открие резултата.

В началото на второто полувреме преобладаващи на терена бяха по-грубите единоборства, за което санкционирани бяха Бенедикт Хьоведес за гостите и Марсел Янсен за Хамбург. Шалке постепенно успя да натика противниковите играчи в собствената им половина и в 62-ата минута момчетата на Феликс Магат достигнаха до изравнителния гол, а негов автор стана Кевин Курани. Алекс Баумьохан центрира в пеналта на домакините, там бранителят Розенал не успя да изчисти и с намесата си продължи топката към Курани. Таранът засече с глава до близката греда и възстанови равенството.

Шест минути по-късно от герой в грешник за своя тим се превърна Нистелрой, който събори Баумьохан в наказателното поле на Хамбургер и реферът посочи към бялата точка. С дузпата се нагърби хърватинът Иван Ракитич, който бе точен с изпълнението. Голът обаче не бе зачетен, защото двама играчи на Шалке бяха навлезли в наказателното поле преди изпълнението на удара. При повторния си опит Ракитич отново бе безгрешен и пласира топката в долния десен ъгъл на Франк Рост.
В 73-ата при луда сцена пред Рост, Томас Ринкон спря удар на Еду на гол линията. Кратко след това Йонатан Питройпа изравни за Хамбургер след колективна грешка в отбраната на гостите. Троховски центрира отляво, няколко защитници на Шалке пропуснаха кълбото, докато Питройпа застана пред Марсело Бордон и заби за 2:2.

В 81-ата нов удар на Шалке бе избит от гол линията. Курани стреля с глава, а Матайсен се притече на помощ и блокира удара. В последните минути Хамбург се впусна в луди атаки, но не успя да промени статута на резултата. Двата тима си направиха взаимна лоша услуга. Спечелената точка се оказа крайно недостатъчна за осъществяване амбициите на отборите в борбата за евроквотите и шампионската титла съответно.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи