3. "Гражданите" скъсиха разликата до лидера Челси след 5-звездно шоу срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Манчестър Сити разби "свраките" с 5:0 и е на 5 точки зад Челси, набра инерция за големия сблъсък с Барса във вторник

Манчестър Сити съсипа Нюкасъл и вкара 5 безответни попадения за 5:0 на „Етихад” в 26-ия кръг на Премиършип. Така шампионите скъсиха изоставането си от лидера Челси на 5 точки след изненадващото 1:1 на лондончани у дома с Бърнли и загряха с чудесно настроение за домакинството на Барселона в Шампионска лига във вторник вечер.

Отборът на Мануел Пелегрини знаеше за грешната стъпка на Челси и имаше сериозна допълнителна мотивация за успех. Освен това и статистиката беше на тяхна страна – Сити нямаше загуба от Нюкасъл в последните 16 мача във Висшата лига, като бе спечелил 14 от тези сблъсъци.

Още в 25-ата секунда Анита загуби топката от Джеко и го фаулира в наказателното поле, което доведе до дузпа. Серхио Агуеро не се чуди изобщо и от бялата точка прати в долния ъгъл на Тим Крул, който не мръдна – 1:0.

Минута по-късно Крул изчисти решително и попречи на Насри да достигне извеждащия пас на Фернандиньо. Дарил Янмаат беше близо до гола при първата опасна атака на „свраките” в 10-ата минута, но Харт имаше късмет и топката мина леко встрани.

В 12-ата минута Давид Силва намери Джеко вляво, босненецът пусна успоредно на вратата, получи се лек рикошет в Уилямсън, но Насри овладя, прати на земята Колочини със залъгващо движение, че ще стреля и чак след това заби под гредата за 2:0.

„Гражданите” разпиляваха съперника и Агуеро и Силва изпуснаха отлично положение за нов гол. Той обаче не закъсня и в 21-ата минута Давид Силва копна зад защитата за Джеко, таранът овладя на гърди и разстреля Крул за 3:0.

Айдара докосна топката с ръка, но при този резултат съдията Крис Фой не показа максимална строгост и даде корнер, а не дузпа.

Втората част започна с отлична намеса на Джо Харт, който изби някак над гредата воле на Папис Сисе, което рикошира неприятно в Компани.

Лекцията на „небесносините” по атакуващ футбол продължи и в 51-ата минута Агуеро направи рейд и пусна за Насри, който веднага раздаде за Давид Силва и испанецът укроти майсторски преди да завърти в далечния ъгъл за 4:0.

Още две минути и домакините вече водеха с  5 гола. Яя Туре намери Агуеро с перфектен пас, Кун пое на гърди и пусна за Давид Силва, който от воле вкара втория си гол, който беше наистина красив.

Преди да изтече час игра Пелегрини реши да съхрани Силва и Агуеро за Барселона и пусна на техните места Хесус Навас и новото попълнение Вилфред Бони, а 20 минути преди края включи и Лампард вместо Насри.

Бони имаше добра възможност да открие головата си сметка за Манчестър Сити, но Крул успя да избие достатъчно, за да няма шесто попадение.

До края Сити свали оборотите и очаква в отлично настроение мача с Лео Меси и компания във вторник вечер на „Етихад”.

Манчестър Сити има 55 точки във Висшата лига, а лидерът Челси е с 60. Нюкасъл остана с 32 на 11-а позиция.