3. Германия с класика срещу Турция (видео)

Германия с класика срещу Турция (видео)

Австрия също писа "тройка" - на Азербайджан

Отборът на Германия продължи наказателната си акция в група "А" в битка за класиране на Евро 2012. Бундестимът се наложи с 3:0 над основния си конкурент Турция в среща, играна пред 74 200 зрители в Берлин.

Головете на успеха дойдоха от Мирослав Клозе (42 и 87) и Месут Йозил (79). Така германците имат пълен актив от девет точки и голова разлика 10:1. Турците остават втори с шест точки.

През първото полувреме германците бяха по-активният отбор. Гостите, които до голяма степен се чувстваха и като домакини заради многобройната си подкрепа, залагаха на премерени действия в защита и бързи атаки към Мануел Нойер.

В 42-рата минута реализаторът на Бундестима Миро Клозе даде аванс на своите. Опитният голаджия реализира с глава във вратата на Волкан Демирел, след като преди това топката с бе ударила в горната греда на турците, след удара с глава на Мюлер.

След почивката южните ни съседи отново отстъпваха на своя опонент. Създадоха няколко добри положения за изравнителен гол и бяха прекършени 11 минути преди финала.

Тогава Месут Йозил оползотвори извеждащо подаване на капитана Филип Лаам и с левия крак преодоля Волкан. В 87-ата Клозе довърши турците с трети гол - удар с десния крак от 11 метра, завършил в мрежата.

В друг двубой от групата, Австрия постигна победа над Азербайджан с 3:0.

Така домакините освен че имат две победи на сметката си, все още не са допуснали гол в своята врата и излязоха на втората позиция в класирането, като имат и мач по-малко от лидера Германия, който е с 9 точки.

Иначе австрийците имаха шанса да открият резултата още в 3-ата минута чрез Прьодъл, но след това гостите се отбраняваха доста добре и не дадоха много шансове за гол на своя съперник.

Все пак в 53-ата минута домакините успяха да стигнат до второ попадение чрез Арнаутович, което да успокои тима. В даденото от съдията продължение отново Арнаутович бе точен, оформяйки крайното 3:0.