3. Галатасарай изхвърли Ювентус с гол в 85-ата минута (ВИДЕО)

Галатасарай изхвърли Ювентус с гол в 85-ата минута (ВИДЕО)

Галатасарай победи Ювентус с 1:0 в доиграването на отложения мач и по този начин хвърли бомбата, изхвърляйки торинския гранд от по-нататъшно участие в Шампионската лига за своя сметка.

Галатасарай победи Ювентус с 1:0 в доиграването на отложения от снощи мач и по този начин хвърли бомбата, изхвърляйки торинския гранд от по-нататъшно участие в Шампионската лига за своя сметка.

С гол на Уесли Снайдер пет минути преди края „Чим Бом” ще участва на жребия в понеделник. Дрогба свали с глава към Снайдер, който с удар с десния крак прати кълбото неспасяемо в долния десен ъгъл на Джанлуиджи Буфон.

Така турският гранд завърши на второ място в крайното класиране на група "В" с актив от 7 точки, с точка повече от Юве, на които им стигаше равенство. "Старата госпожа" сега ще трябва да се пренасочи към участие във втория по сила турнир - Лига Европа.

Мачът започна от 32-ата минута. До там бе стигнало времетраенето на мача, който протече в два дни. Снощи се изсипа як снеговалеж над Истанбул и бе решено решителният двубой да се доиграе днес от 15:00 ч. В 13.00 часа официалните лица направиха огледа на терена и потвърдиха, че двубоят ще започне в предвиденя час.

Теренът на стадион "Тюрк телеком" обаче беше в тежко състояние, а снеговалежът продължи до началото на второто полувреме.

Реферът Педро Проенса поднови играта в 32-ата минута с бяла топка, но само няколко минути по-късно на терена се появи оранжева, тъй като снеговалежът се засили.

Разиграването на топката беше почти невъзможно, което принуди двата отбора да заложат изцяло на изритани топки, за да могат да стигнат до противниковата половина.

Все пак Ювентус по-бързо се приспособи към условията и опитваше постепенни атаки с повече подавания. Италианците обаче единствено стигаха на около 20 метра от вратата на домакините, без да затрудняват по някакъв начин Фернандо Муслера.

Най-добрата възможност се откри пред Фернандо Йоренте в 41-ата минута. Испанският нападател беше изведен в наказателното поле от Карлос Тевес, но се подхлъзна и ударът му премина покрай вратата.

В доиграването на първата част Ювентус нападаше към по-благоприятната половина на игрището, вдясно от треньорските скамейки, а през цялото второ полувреме "Галатасарай" имаше това предимство. Освен това около 50-ата минута снеговалежът спря.

В 57-ата минута пред Галатасарай се откри най-доброто положение за отбелязване на гол. Дрогба получи вляво от вратата, напредна към наказателното поле, отвори си позиция за удар и стреля в близкия ъгъл. Буфон обаче направи отлично спасяване, а при добавката Бурак Йълмаз не уцели добре топката.

Само две минути по-късно Артуро Видал фаулира Уелси Снайдер и домакините получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар на около 20 метра от вратата. При първия опит Тевес спря удара на Дрогба с ръка, а при второто изпълнение Йълмаз стреля много неточно.

В хода на срещата Галатасарай започна значително по-добре да разиграва на ужасяващия терен и пое инициативата в мача, след като в първите 20 минути след подновяването на играта Ювентус изглеждаше по-активният отбор.

Отлична работа вършеше Дидие Дрогба, който много често успяваше да надскочи бранителите на "бианконерите" и да свали топката към свой съотборник. Това обаче доведе само до няколко безопасни удари от далечно разстояние.

След 70-ата минута Ювентус започна по-често да атакува вратата на Фернандо Муслера. Добра възможност се откри пред Клаудио Маркизио след центриране на Тевес от ъглов удар. Изстрелът на италианския халф с десния крак премина покрай вратата.

В 79-ата минута Маркизио влезе на скорост в наказателното поле след подаване на Тевес и отправи удар по диагонала. Той обаче беше твърде слаб и не затрудни Муслера. Минута по-късно Йоренте се измъкна от защитник в наказателното поле, но топката беше доста бърза и Муслера изпревари испанския нападател.

Ювентус продължи да натиска своя съперник и имаше още две добри ситуации, но не успя да отбележи попадение и беше наказан пет минути преди края на мача. С позната тактика топката беше изритана силно напред към Дрогба.

Котдивоарският нападател отново надскочи бранителите на "старата госпожа" и страхотно свали с глава към Снайдер, който навлезе в наказателното поле и с техничен удар в далечния ъгъл преодоля Джанлуиджи Буфон.

В 90-ата минута турският отбор можеше да реши мача с втори гол след отлична контраатака. Снайдер отне топката в своята половина и обърна към Алберт Риера на левия фланг. Той изведе Дрогба сам срещу Буфон. Бившият нападател на Челси пусна топката покрай излезлия напред вратар, но но Квадво Асамоа блокира Бурак Йълмаз и предотврати попадение.

При 1:0 прозвуча и последният съдийски сигнал на португалеца Педро Проенса.