3. Фалстарт за Милан в Италия /видео/

Фалстарт за Милан в Италия /видео/

„Росонерите” загубиха с 0:1 на „Сан Сиро” от Сампдория в първия кръг на Серия А

Сезонът за Милан в Серия А не започна приятно, след като „росонерите” загубиха у дома с 0:1 от новака Сампдория. Андреа Коста отбеляза победния гол за „моряците”.

Масимилиано Алегри изненадващо не започна с новото попълнение Джампаоло Пацини, а заложи на Ел Шарави и Робиньо на върха на атаката. Зад тях действаше Кевин-Принс Боатенг в познатата формация 4-3-1-2.

Началото на мача бе оспорвано, но топката подскачаше странно върху новото полуизкутвено тревно покритие на „Сан Сиро”.

Едер проби сам в 12-ата минута за гостите, надигра Бонера на аутлинията, но защитникът успя да се върне навреме и изчисти.

Милан стреля за първи път към противниковата врата в 15-ата минута, когато Робиньо видя как Ромеро лесно спаси удара му.

Сампдория се затвори в своята половина след 20-ата минута, но въпреки опитите на Ночерино, Монтоливо и Робиньо да измислят нещо им беше много трудно да пробият стегнатата отбрана на гостите.

Робиньо остана най-активен и преди, и след почивката за Милан, но завършващият удар не му спореше и изстрелите му летяха на всички посоки.

В 56-ата минута Пацини направи дебют след трансфера си от Интер, като замени неубедителния Стефан Ел Шарави.

Пацини обаче сякаш донесе лош късмет на своя нов отбор и само 3 минути след неговото влизане Самп поведе.

Едер спечели корнер в 59-ата минута, Тисоне центрира, а Андреа Коста с глава от 11 метра опъна мрежата зад Абиати – 0:1.

В 64-ата минута Милан щеше да изравни по същия начин, но Ромеро изуми всички на „Сан Сиро” като направи невероятно спасяване след удара с глава на Йепес.

Боатенг и новото попълнение Кевин Констант направиха пропуски до края, а тактиката на Сампдория да чака пред своята врата с 10 човека атаките на Милан успя и „моряците” си тръгнаха с три точки от „Сан Сиро”.
НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ