3. Дузпа и Меси оставиха Барселона в играта за титлата (видео)

Дузпа и Меси оставиха Барселона в играта за титлата (видео)

Каталунците обърнаха Леванте за победа с 2:1 като гост

Барселона обърна Леванте като гост и спечели с 2:1 на „Сиудад де Леванте”, за да запази разликата от 4 точки до лидера в Ла Лига Реал Мадрид.

Баркеро изведе Леванте от дузпа в 23-ата минута, но два гола на Меси донесоха трите точки на каталунците. Аржентинският гений изравни в 64-ата минута, а в 72-ата след спорна дузпа направи 1:2 и остави живи надеждите за запазване на титлата.

Иниеста, Дани Алвеш и Жерар Пике бяха оставени на скамейката от Пеп Гуардиола, за да са свежи срещу Челси следващата седмица в първия полуфинален мач в Шампионската лига.

Тиаго Алкантара трябаше да открие резултата в 10-ата минута след перфектно центриране на Алексис Санчес, но халфът с глава направи по-трудното и прати в аут.

Пак Тиаго беше непокрит в 19-ата минута и засече центриране от фаул на Меси, но стреля право в ръцете на Мунуа с глава.

Страхотна грешка на Виктор Валдес позволи на Леванте да поведе. Домакините не бяха създали чисто голово положение, но получиха дузпа точно в средата на първата част.

Баркеро центрира, Виктор Валдес изпусна кълбото, Хуанфран стреля и Серхио Бускетс спря топката с ръка по пътя й към мрежата. Съдията Хосе Антонио Тейшейра Витиенес посочи бялата точка и даде жълт картон на Бускетс. От 11-метровия удар Баркеро стреля в центъра на вратата и откри за 1:0.

В края на полувремето статистиката показваше 71% владеене на топката в полза на Барселона, но освен двата удара с глава гостите не създадоха нищо и бяха изнервени, което си пролича от няколко ненужни нарушения.

Леванте направи много добра контра в началото на втората част – Коне отне от Тиаго, втурна се напред с широката си крачка, намери Баркеро, но неговият пас не бе точен и опасността отмина за Барса.

Гуардиола прибегна до неизбежното и пусна Иниеста на мястото на Педро в 54-ата минута. Смяната освежи играта на „блаугранас” и атаките им станаха по-остри. Адриано стреля опасно, но Мунуа изби.

По-бързите пасове на каталунците матираха домакините в 64-ата минута. Меси направи отлично двойно подаване с Алексис и с хубав удар в далечния ъгъл на вратата вкара. Така аржентинецът изравни рекорда на Кристиано Роналдо и Мариано Мартин за 10 поредни мача с отбелязан поне един гол в Ла Лига – 1:1.

Най-спорният момент в мача дойде в 70-ата минута. Исак Куенка се сблъска с Ботельо в наказателното поле на Леванте и страничният съдия сигнализира за дузпа, а главният се съобрази с решението му. Меси застана зад топката и с бомбен изстрел в горния ъгъл на вратата даде аванс на Барса – 1:2.

Освен победен, този гол се оказа важен за Меси и в личен план. "Бълхата" се изравни с Кристиано Роналдо по брой отбелязани попадения в Примера този сезон. И двамата имат по 41, а надпреварата за трофея "Пичичи" продължава с бясно темпо.

В края Барселона предпочете да задържа топката и въпреки хаотичният натиск на Леванте в продължението на мача, шампионите на Испания, Европа и света удържаха победата с 2:1.

В таблицата Реал Мадрид води с 85 точки, а Барселона има 81 на втора позиция. Следващият уикенд е мегасблъсъкът – Барселона – Реал Мадрид на „Ноу Камп”.

Междувременно през седмицата испанските грандове ще гостуват в първи полуфинали на Шампионската лига. Барса гостува на Челси на „Стамфорд Бридж” в сряда вечер, а Реал отива на „Алианц Арена” срещу Байерн (Мюнхен) във вторник.
Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи