3. Дортмунд със спокойно 2:0 над Санкт Паули (видео)

Дортмунд със спокойно 2:0 над Санкт Паули (видео)

Отборът на Борусия Дортмунд направи нова решителна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с 2:0 над тима на Санкт Паули

Отборът на Борусия Дортмунд направи нова решителна крачка към спечелването на титлата, след като се наложи с 2:0 над тима на Санкт Паули. Срещата се игра на стадион „Сигнал Идуна Парк” и бе от програмата на 23-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Двубоят започна с много силен натиск на домакините и пропуски в началото на Сахин, Гроскройц и Левандовски. Гол в мрежата на гостите обаче така и не падаше, а атаките на Дортмунд ставаха все по-остри.

Феновете на Борусия се надяваха отборът им да запише 10-и пореден мач без загуба като домакин, но нови пропуски на Бариос, Сахин и Гьотце, започнаха да изнервят обстановката на „Сигнал Идуна Парк”.

Така се стигна до 39-ата минута, когато лидерите в Бундеслигата все пак стигнаха първи до попадение. Тогава Нури Сахин изведе Бариос на изгодна позиция, а парагваецът разстреля Кеслер за 1:0.

До края на полувремето Гроскройц и Бариос изтърваха по още едно хубаво положение, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за домакините.

Втората част отново стартира с по-добра игра на Борусия и в 49-ата минута Дортмунд вече водеше с 2:0, след като Гюнеш си отбеляза злощастен автогол.

След това попадение домакините се поприбраха в половината, което даде възможност на Санкт Паули да организира някои добри атаки. Първият удар за гостите по посока вратата на Вайденфелер дойде чак в 61-ата минута и бе дело на Хенингс, ала стражът на Дортмунд спаси.

След няколко силни минути за гостите, Дортмунд отново се събуди и започна масирани акции към вратата на Кеслер. До края домакините направиха поне половин дузина пропуски, но нови голове в мача нямаше и така Борусия се наложи с 2:0 над тима на Санкт Паули.

След успеха Дортмунд остава на еднолично начело в класирането с актив от 55 точки, на цели 13 пред 2-ия Леверкузен, но и с мач повече. Гостите от Хамбург пък са 11-и с 28 пункта.
Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно