3. Челси води на Астън Вила с 1:0 след едно полувреме игра

Челси води на Астън Вила с 1:0 след едно полувреме игра

Двубоят се играе на „Вила Парк”, а единственото попадение до този момент бе дело на Никола Анелка в 19-ата минута.

Челси води на Астън Вила с 1:0 след едно полувреме игра в срещата между двата тима от 26-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят се играе на „Вила Парк”, а единственото попадение до този момент бе дело на Никола Анелка в 19-ата минута.

Гостите от Лондон започнаха отлично мача при дебюта на новия си мениджър Гуус Хидинк. „Сините” овладяха средата на терена, като най-деен бе Франк Лампард. Именно той в 19-ата минута се освободи от двама играчи на Астън Вила, подаде към Никола Анелка и той хладнокръвно вкара 21-ия си гол от началото на сезона. Последваха нови добри положения пред Брад Фридел, като първо Саломон Калу не успя да завърши отличен пас на свой съотборник, а капитанът Джон Тери с глава затрудни максимално стража на домакините. Все пак 10 минути преди края Вила можеше да стигне до изравняване. Ашли Йънг изпълни отличен пряк свободен удар, но топката се удар в горната греда на вратата на Петър Чех. Така след 45 минути игра Челси води с 1:0, а Стилиян Петров се представя на ниво в състава на Вила.

Стартови състави на двата тима:

Астън Вила: Фридел, Куелар, Дейвис, Найт, Люк Йънг, Милнър, Стилиян Петров, Гарет Бари, Ашли Йънг, Емил Хески, Агбонлахор;

Челси: Чех, Босингва, Ферейра, Тери, Алекс, Лампард, Микел, Балак, Калу, Анелка, Дрогба;

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)