3. Безпогрешната серия на Байер намери своя край в Нюрнберг

Безпогрешната серия на Байер намери своя край в Нюрнберг

„Аспирините” издрапаха единствено до 2:3 срещу новака в Бундеслигата

Байер Леверкузен намери майстора си и загуби за първи път от началото на сезона в немската Бундеслига. В рамките на един уикенд кандидат-шампионите се свлякоха от първото място до третата позиция, след като бяха изпреварени от Шалке и се простиха с надеждите си за продължителен градеж на абсолютния рекорд в немското първенство за поредица от мачове без загуба.

Играчите на Нюрнберг, който преди кръга се намираше в зоната на изпадащите, нанесоха три тежки удара върху гордостта на „фирмения” клуб. За две от попаденията във вратата на националния вратар отговорността пое младежкият национал Ерик Максим Чупо-Мотинг, като той се разписа на два пъти в последните моменти на първото полувреме. Третият гол наниза халфът Микаел Таварес. Щефан Кийслинг и Патрик Хелмес върнаха два гола и приближиха гостите до точката в срещата. Въпреки че разполагаха с повече от 20 минути да сторят това отбраната на „червените” удържа неистовия натиск на един от най-резултатните тимове в първенството.

През първото полувреме играта бе доминирана от домакините, но предимство в по-чистите положения имаше Леверкузен. Най-ценното от възможностите си обаче измъкна Нюрнберг.

40-те хиляди на стадион „изиКредит” изригнаха в 42-ата минута, когато Чупо-Мотинг. Майк Франц намери с глава младият нападател, който се позиционира добре между двама защитници на гостите и стреля хладнокръвно в долния ляв ъгъл на Рене Адлер за 1:0. В първата минута от добавеното време 20-годишният таран се разписа за втори път във вратата на „аспирините”, след като получи точен пас от Ерик Дикмайер и майсторски запрати кълбото в горния ляв ъгъл.
В третата минута от втората част Чупо-Мотинг имаше възможност да се разпише за трети път, след като бе изпуснат от Мануел Фридрих. Рене Адлер с навременна реакция предотврати опасността. Преднината на Нюрнберг все пак стана класическа в 55-ата минута, когато Таварес откри головата си сметка за сезона. Марсел Рисе центрира от ъглов удар, Таварес бе застанал на около 10 метра от вратата на Адлер и с бомбено воле изпрати кълбото горе вляво.

Недоумението, което струеше от играта на Леверкузен просъществува до 66-ата минута, когато голмайсторът на лигата Щефан Кийслинг намали разликата. 14-ят си гол таранът реализира с хубав удар от близко разстояние след центриране на Гонзало Кастро.
Патрик Хелмес вдъхна надежда на гостите в 73-ата минута с първия си гол за сезона. Нападателят, който съвсем наскоро се завърна в игра за Леверкузен след продължително лечение на скъсване на кръстни връзки, се възползва от грешка в отбрана на Димакйер. От фронтална позиция Хелмес стреля неспасяемо в левия ъгъл на Рафаел Шефер.

В 83-ата минута Транкило Барнета със самостоятелен пробив по лявото крило достигна до стрелкова позиция. Озовал се очи в очи с Шефер швейцарецът остана безидеен и ударът му бе отразен с лекота. През последните минути играчите на Леверкузен не успяха да сдържат нервите си. Тони Кроос, Кастро и Артуро Видал попаднаха в тефтерчето на рефера Йохен Дреес. При това положение Кроос пропуска гостуването на Хамбург в следващия кръг.

С победата Нюрнберг изплува над зоната на изпадащите. Леверкузен падна до третата позиция и вече изостава на три точки зад лидера Байерн и на една зад Шалке.
НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ