3. Барселона стъпи на криво в Мадрид (ВИДЕО+КЛАСИРАНЕ)

Барселона стъпи на криво в Мадрид (ВИДЕО+КЛАСИРАНЕ)

Луис Суарес ги спаси от загуба

Барселона бе на прага на загуба при гостуването си на Атлетико (Мадрид) в мач от осмия кръг на Примера дивисион. Саул Нигес (21) изведе "дюшекчиите" напред в резултата. Гостите удариха две греди, а Луис Суарес (82) ги спаси от загуба.

Още в 30-ата секунда гостите можеха да поведат, но след удар на Лионел Меси, който направи двойно подаване с Луис Суарес, топката се удари в гредата и излезе в корнер. В третата минута удар на Иниеста попадна в ръцете на вратаря Ян Облак.

В осмата минута Гризман шутира към близкия ъгъл и вратарят на каталунците Тер Щеген изби в корнер. Минута по-късно германският страж отново отрази удар на французина, който шутира по диагонала.

Домакините се отбраняваха повече, но въпреки това в 21-ата минута поведоха със страхотен гол на Саул Нигес, който се разписа за 1:0 след удар от около 20 метра. До края на полувремето гостите не успяха да намерят пролука през отбраната на „дюшекчиите“.

След почивката каталунците установиха тотален натиск. В 56-ата минута Луис Суарес шутира от границата на наказателното поле, но Облак отрази удара. Минута по-късно Меси изпълни перфектно пряк свободен удар, но топката се удари в лявата греда и излезе в аут.

В 60-ата минута футболистите на Барса поискаха дузпа за игра с ръка на Савич, но не получиха наказателен удар. Домакините рядко излизаха от половината и логичното се случи в 82Сержи Роберто центрира, а Луис Суарес с глава изравни с 1:1. Гостите продължиха да натискат в търсене и на трите точки, но не успяха да стигнат до тях. В последните секунди от добавеното време Меси изпълни фаул, но топката отиде право в ръцете на Ян Облак.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи