3. Барселона надигра Реал и спечели с 3:2, грешка на Валдес остави интригата жива (видео)

Каталунците надделяха над "белия балет" с 3:2 в първия мач между двата тима за Суперкупата на Испания

Барселона надделя с 3:2 срещу Реал (Мадрид) в първия мач между двата тима за Суперкупата на Испания. Двубоят се проведе на стадион „Камп Ноу”, а и петте попадения в мача паднаха през втората част. Реал първи успя да отбележи гол, но след това каталунците вкараха три последователни попадения и поведоха с 3:1. Грешка на Валдес в 85-ата минута обаче доведе до втори гол за „белия балет” и така интригата в сблъсъка се запази и за реванша.

Присъединилият се преди няколко дни към Барселона – Александър Сонг, бе извън групата на каталунците за срещата, докато друг от новите в тима – Жорди Алба, бе на резервната скамейка и се появи в игра в края на двубоя.

Иначе Барселона владееше повече топката от Реал и имаше по-чистите голови положения в мача. През първата част каталунците създадоха няколко опасности пред Икер Касияс, докато „кралския клуб” не успя да застраши с нещо по-сериозно Виктор Валдес.

Началото на двубоя не бе особено интригуващо, но постепенно каталунците започнаха да владеят инициативата. Жерар Пике пробва удар от далечна дистанция малко след като изтече четвърт час от първия съдийски сигнал, но изстрелът на бранителя премина покрай дясната греда. Малко след това Меси получи кълбото и стреля, но топката не попадна в целта.

В 29-ата минута отново Меси можеше да открие резултата в полза на своя тим, като нанесе опасен изстрел към Икер Касияс, но топката премина покрай лявата греда.

До почивката каталунците имаха още две добри положения пред вратата на „кралския клуб”. Малко след като изтече половин час от началото на мача, Педро Родригес нанесе страхотен удар към вратата на Реал, но Икер Касияс бе на мястото си и изби в корнер. В 39-ата минута Шави стреля отдалеч, но кълбото прелетя над вратата.

През втората част „кралския клуб” се представи далеч по-добре и имаше повече възможности за отбелязване на гол пред Виктор Валдес в сравнение с първото полувреме. Барселона обаче не намали оборотите и също се представяше на доста високо ниво през вторите 45 минути.

В 55-ата гостите излязоха с гол напред благодарение на Кристиано Роналдо. Реал получи правото да изпълнява корнер, Месут Йозил изпълни ъгловия удар, пращайки топката в наказателното поле , където Серхио Бускетс изпусна Роналдо, а той с глава прати кълбото в левия ъгъл на вратата на Виктор Валдес.

Каталунците обаче много бързо отвърнаха на удара, защото само минута след като се оказаха изоставащи в резултата, успяха да възстановят равенството. Хавиер Масчерано намери с дълъг пас Педро, който си поведе кълбото и стреля силно, а топката влетя в десния ъгъл на вратата на Икер Касияс. При ситуацията останаха леки съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

След като резултатът стана 1:1, двата тима се втурнаха в атака в опит да достигнат до нов гол. В 62-ата минута Шави центрира от корнер, а Жерар Пике засече с глава кълбото, но то премина далеч покрай целта.

Така се стигна до 69-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе отсъден за нарушение на Серхио Рамос срещу Андрес Иниеста в наказателното поле на Реал. С отговорността да даде аванс на своя тим се нагърби Лионел Меси. Аржентинецът застана зад топката и със силен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на Икер Касияс отбеляза за 2:1.

В следващите минути Реал се опита да се добере до ново попадение, чрез което да се върне в мача, но „белия балет” така и не успяваше да застраши Виктор Валдес. Каталунците пък достигнаха до третия си гол в мача в 78-ата минута, когато Андрес Иниеста изведе Шави зад отбраната на гостите, а той с прецизен изстрел преодоля Икер Касияс, правейки резултата 3:1.

В 85-ата минута Лионел Меси стреля от чиста позиция, но Икер Касияс с отличен рефлекс предотврати четвъртото попадение във вратата си. Веднага след този пропуск на аржентинеца, Реал организира атака, но каталунците отнеха кълбото, а Адриано върна топката към Виктор Валдес. Вратарят на Барселона обаче се забави с изчистването на кълбото и впоследствие тръгна да се надиграва с Анхел Ди Мария, който отне топката от стража на домакините и я прати във вратата му.

До края на двубоя „белия балет” се втурна в атака в опит да се добере до равенството, но гостите не съумяха да отбележат нов гол, като не създадоха и някакви по-чисти положения пред Виктор Валдес. Барселона също не достигна до ново попадение и така спечели срещата с 3:2. Реваншът на „Сантяго Бернабеу” е на 29-ти август (сряда).

Барселона 3:2 Реал (Мадрид)
55’ 0:1 Кристиано Роналдо
56’ 1:1 Педро Родригес
70’ 2:1 Лионел Меси (дузпа)
78’ 3:1 Шави
85’ 3:2 Анхел Ди Мария

Стадион: „Камп Ноу”

Жълти картони: Масчерано (Барселона); Албиол, Арбелоа, Шаби Алонсо (Реал (Мадрид))

Червени картони: няма

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Масчерано, Адриано, Бускетс, Шави (Фабрегас 83’), Педро (Алба 87’), Меси, Алексис (Тейо 72’)

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Албиол, Рамос, Коентрао, Кедира, Шаби Алонсо, Кайехон (Ди Мария 66’), Йозил (Марсело 82’), Роналдо, Бензема (Игуаин 61’)

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи