3. Българин не успя да спре Ювентус за Купата на Италия (ВИДЕО)

Българин не успя да спре Ювентус за Купата на Италия (ВИДЕО)

Андрей Гълъбинов се появи като резерва за Авелино, но Юве спечели с 3:0 в Торино, Джовинко вкара и даде две асистенции

Българският нападател Андрей Гълъбинов игра 35 минути като резерва, но Ювентус с лекота победи неговия Авелино с 3:0 в Торино в осминафинал от турнира за Копа Италия.

Шампионите на Италия решиха всичко още преди Гълъбинов да се появи на терена с попадения на Джовинко, Касерес и Куалярела през първата част. Така Юве се класира за четвъртфиналите след Нова година, а Авелино отпадна.

Гостите обаче могат да се гордеят със своите фенове, които показаха безрезервна подкрепа за „зелените” и на моменти надвикваха рехавата публика на „Ювентус Арена”.

Иначе „Старата госпожа” дори с резервите си беше класи над съперника. Буфон, Пирло, Видал, Погба, Тевес, Йоренте, Киелини, Бардзали и Бонучи получиха почивка, а като резерва за първи път след дълги месеци лечение минути записа един от любимците на „черно-бялата публика – Симоне Пепе.

Юве още се бореше с разочарованието от Шампионска лига след снежния провал срещу Галатасарай и потърси ранните голове срещу Авелино като най-добро лекарство.

В 7-ата минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката, Джовинко получи леко вътре в пеналта и с чудесен вътрешен фалц между двама защитници оплете в далечния горен ъгъл – 1:0.

Безспорно Атомната мравка беше най-добрият на терена, защото даде асистенциите за другите два гола.

Първо в 16-ата той центрира от пряк свободен удар отдясно, всички се разминаха, но Касерес със шпагат малко късметлийски засече в мрежата за 2:0 след 17 минути.

10 минути преди почивката Джовинко центрира пак от пряк свободен, но от другия фланг и на първа греда Куалярела отклони към близкия ъгъл, вратарят се намеси лошо и класиката бе оформена – 3:0.

В 55-ата минута Андрей Гълъбинов се появи в игра на мястото на Касталдо, но триото Огбона, Пелузо, Касерес не му даде почти никакви шансове да играе с топката и той се отчете само с един неточен удар.

В края и публиката на Юве имаше повод да стане на крака, защото след месеци лечение на контузия Симоне Пепе най-сетне се завърна на терена и поигра десетина минути.