3. Айнтрахт смаза Фрайбург, но падна в края

Айнтрахт смаза Фрайбург, но падна в края

Единственото попадение в мача бе дело на Розентал в 89-ата минута след асистенция на Нику

Отборът на Фрайбург постигна изключително щастлива победа с 1:0 над тима на Айнтрахт в първа среща от 4-ия кръг на немската Бундеслига. Двубоят се игра на „Комерсбанк Арена” във Франкфурт, а единственото попадение в мача бе дело на Розентал в 89-ата минута след асистенция на Нику. Домакините обаче могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като буквално разпиляха своя съперник в хода на срещата, но направиха около две дузини пропуски.

След този успех Фрайбург се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 9 точки, колкото имат Хофенхайм и Майнц, но с мач повече. Тимът на Айнтрахт пък е 12-и с 3 спечелени точки.