3. Айнтрахт отстрани Хамбургер след разгром с 5:2 във Франкфурт

Айнтрахт отстрани Хамбургер след разгром с 5:2 във Франкфурт

Младен Петрич с автогол и две попадения за своя отбор

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) победи с 5:2 гостуващия тим на Хамбургер в мач от 1/16 финалите за Купата на Германия. Домакините заслужено спечелиха сблъсъка с гол на Кайо още в 13-та минута, два на Гекас в 20’ и 45’, автогол на Петрич, и попадение от дузпа на Халил Алтънтоп в самия край на срещата.

Първото полувреме започна с по-добра игра на домакините, които организираха атаките си търпеливо и от дълбочината на терена. Още в 13-та минута бразилецът Кайо даде аванс на Айнтрахт след атака по дясното крило и страхотен удар от границата на наказателното поле. Кайо влезе в игра само три минути по-рано на мястото на контузилия се Майер.

В 20-та минута Теофанис Гекас добави още един гол преднина за Франкфурт. Халил Алтънтоп получи по лявото крило, след което центрира чудесно към гръцкия футболист, който вкара с глава за 2:0.

Три минути по-късно Хамбургер показа зъби. Младен Петрич отбеляза за гостите след разбъркване в наказателното поле на Айнтрахт. Петрич се оказа сам срещу празната врата на Николов и вкара с левия крак за 2:1.

В 32-та минута домакините допуснаха невероятна грешка в отбрана, топката стигна до Питройпа, който подаде към Петрич, но хърватинът стреля некадърно в десния страничен стълб на вратата.

Десет минути по-късно Джонатан Питройпа уцели гредата, а в самия край на полувремето Гекас вкара втори гол, след който останаха съмнения за засада. Така или иначе резултатът остана 3:1 в полза на Франкфурт до края на първата част.

Второто полувреме започна равностойно, като на моменти Хамбургер стигаше до опасни ситуации, но без гол. В 64-та минута Младен Петрич си отбеляза красив автогол. След центриране от фаул на домакините, той се извиси над всички и отклони топката в горния десен ъгъл на вратата.

След като вече имаше по едно попадение в двете врати хърватинът вкара още един гол в тази на Франкфурт. Още в следващата атака след нелепия автогол, той простреля с глава и вратаря на домакините – 4:2.

В 86-та минута Франкфурт получиха правото да изпълнят дузпа, която Халил Алтънтоп вкара и така завърши срещата – 5:2 в полза на Айнтрахт, отборът от Франкфурт се класира на 1/8 финалите за Купата на Германия.

В друг сблъсък от 1/16 финалите Аахен победи водача в Бундеслигата Майнц 05 с 2:1 с голове на Ауер в 26-та минута, и Хогер в 60’. За гостите почетно попадение отбеляза Залай двадесет минути преди края.