3. Атлетико (Мадрид) взе ценен аванс на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) взе ценен аванс на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" надвиха Милан с късен гол на Диего Коща

Милан загуби с 0:1 от Атлетико Мадрид първата среща от осминафиналната фаза на турнира Шампионска лига. Мачът бе изпълнен с напрежение и грубости, като главният рефер Педро Проенца показа 7 жълти картона.

Домакините пък бяха близо до попадение на два пъти през първото полувреме, след удари на Кака и Андреа Поли, но намесата на белгийския вратар Тибо Куртоа, както и голямата доза късмет за „дюшекчиите”, запазиха равенството през първите 45 минути на двубоя.

Второто полувреме премина в тактическо надиграване, което бе спечело в крайна сметка от Атлетико, след гол на Диего Коща седем минути преди края на редовните 90.

Иначе мачът започна на високи обороти, а бързите флангови акции на Атлетико принудиха „росонерите” да приемат играта в своето поле. Милан опита  да отвърне с контраатаки, но страдаше от липсата на последното докосване.

След това Атлетико изпусна инициативата, а футболистите на Кларънс Зеедорф се възползваха и успяха да организират няколко добри нападения.

В 15-та минута след добра комбинация на „росонерите” топката попадна в Кака, който нанесе техничен удар, но шутът му срещна горната греда и така резултатът остана непроменен.

Три минути по-късно  центриране на Адел Таарабт намери Андреа Поли, който нанесе опасен удар с глава, но вратарят на Атлетико успя със сетни усилия да отбие топката в гредата и мрежата на „дюшекчиите” остана суха.

Надмощието на италианците се задържа в следващите минути, но като цяло играта се накъса и изпълни с нарушения.

Така двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката и оставиха препълнения стадион с надежда за една по-качествена втора част.

През второто полувреме двата тима наложиха по-спокойно темпо, като „росонерите” отново владееха повече топката, но фланговите им атаки не доведоха до нищо по-сериозно.

В 51-та минута Диего Коща направи зрелищна задна ножица, ала ударът му не бе достатъчно точен и премина високо над горната греда.

Тактическото надиграване на двата отбора продължи и в следващите минути, като действията се развиваха основно в половината на Атлетико.

В 77-та минута Марио Балотели бе сменен принудително, след като изкълчи рамото си след сблъсък с Диего Коща.

В последния четвърт час от мача играта на гостите бе в подем и те успяха да организират няколко по-сериозни атаки.

Така се стигна до 83-та минута, когато след ъглов удар Абате направи неточно изчистване, топката попадна у Диего Коща и той с безпогрешен удар с глава я прати в мрежата на Абиати – 1:0.

Италианският тим се опита да върне попадението, но времето не бе достатъчно за нещо по-сериозно и гостите взеха минимален аванс преди реванша на „Висенте Калдерон” на 11-ти март, а наставникът им Диего Симеоне получава шанс да ги класира за първи път на ¼-финал в ШЛ след 17-годишна пауза.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ