3. Аталанта изпусна Юве на празни трибуни в Торино – 2:2

Аталанта изпусна Юве на празни трибуни в Торино – 2:2

Отборите на Ювентус и Аталанта завършиха наравно 2:2 в среща без значение от 36-ия кръг на италианската Серия „А”. Двата отбора сътвориха един много добър мач, макар и на празни трибуни, заради наказанието на "бианконерите". Като цяло гостите бяха по-добрият отбор на терена и можеха да се поздравят с успеха, но Буфон и гредите зад него предотвратиха загубата за Юве. В срещата бяха уцелени общо 8 греди – по 4 и за двата отбора.

Срещата започна по перфектен начин за гостите от Аталанта, които успяха да поведат в резултата още във втората минута на мача. Лука Чигарини изненада Буфон с далечен изстрел с десния крак и даде изненадващо начало на срещата – 0:1. Юве реагира и вдигна оборотите, но следващото чисто положение се откри пред гостите, когато удар на Дони бе спасен с мъка от Буфон.

В 25-ата минута Никола Легроталие нацели напречната греда на Аталанта, а само минута по-късно домакините се добраха до изравнителен гол. Страхотна контраатака на Ювентус стигна до Недвед, който се откъсна на левия фланг и качи топката на главата на Якуинта за 1:1. Само след още 60 секунди Юве можеше да води в резултата, но този път изстрел с глава на Амаури срещна напречната греда.

Така се стигна до 36-ата минута, когато ветеранът Кристиано Дзанети вкара гола на сезона за Ювентус. Халфът намери от въздуха една топка и с далечен удар от воле я прати над плонжа на вратаря Консигли, коженото кълбо рикошира в напречната греда и се оплете ефектно в мрежата на гостите – 2:1. Минута преди края на полувремето обаче Аталанта отново възстанови равенството. Този път появилият се минута преди това като резерва Пелегрино засече с глава центриране на Пласмати и топката се оплете в мрежата на Буфон – 2:2.

През втората част двата отбора не успяха да си отбележат трети победен гол, но не защото не играеха атакуващо, а просто защото съдбата реши да няма повече голове в този мач. През вторите 45 минути бяха уцелени общо 6 греди – 4 за Аталанта и 2 за Ювентус. Якуинта и Амаури бяха отказани от гредите, а за бергамаските „каръците” се оказаха Дони, Пласмати на два пъти и Белини. Гостите стояха много добре на терена и можеха да се поздравят с трите точки, но освен гредите, и Джанлуиджи Буфон пречеше на синьо-черните нападатели. Най-чистото положение изпусна Пласмати в 77-ата минута, след като остана сам срещу Буфон, но не успя да го преодолее.

Така резултатът остана непроменен и двата отбора си поделиха по 1 точка. Юве продължава да е трети с актив от 68 точки, 2 зад втория Милан. Аталанта пък остава 11-и с актив от 46 точки и на практика няма за какво да играе в последните 2 кръга.

Ювентус – Аталанта 2:2
0:1 Чигарини 2’
1:1 Якуинта 26’
2:1 Дзанети 36’
2:2 Пелегрино 44’

Ювентус: Буфон, Де Челие (Дзебина 79’), Мелберг, Кнежевич, Григера, Легроталие, Дзанети (Трезеге 74’), Недвед, Поулсен, Амаури (Дел Пиеро 62’), Якуинта

Старши треньор: Клаудио Раниери

Аталанта: Консигли, Манфредини, Белини, Гарикс (Пелегрино 43’), Капели, Чигарини, Паравичини, Дони, Черчи (Пелусо 71’), Пласмати, Дефенди