3. Аржентина е на финал на Мондиал 2014 и ще срещне Германия в битката за титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Серхио Ромеро спаси цели две дузпи и прати "Гаучосите" на финала

Аржентина ще спори с Германия за световната титла на Мондиал 2014. "Гаучосите" стигнаха до мача за титлата, след като отстраниха Холандия с 4:2 след изпълнение на дузпи.

В редовното време и в продълженията двата отбора не успяха да си отбележат гол и така се стигна до рулетката на дузпите, където в герой за Аржентина се превърна вратарят Серхио Ромеро.

Стражът на Монако спаси цели две дузпи на холандците и след четири точни удара на аржентинците, тимът на Алехандро Сабея се класира за финала.

Двубоят започна с минута аплодисменти в памет на Алфредо Ди Стефано, който почина в понеделник на 88-годишна възраст.

Първото полувреме предложи малко опасности пред двете врати, като нито един от двата отбора не създаде 100-процентова опасност. Футболистите бяха концентрирани повече в дефанзивната фаза от играта и малко топки стигаха до нападателите.

Холандия разчиташе повече на центрирания и статични положения, но Ромеро избиваше сигурно всяка изсипана топка в наказателното му поле. Найджъл де Йонг бе получил персонална задача да пази Лионел Меси и буквално не го остави на мира за секунда.

През вторите 45 минути ситуацията на терена не се промени изобщо. Двата отбора бяха изключително внимателни да не допуснат гол и трудно организираха опасни атаки.

Най-големият пропуск направи Гонсало Игуаин 15-ина минути преди края на редовното време. Меси достави прекрасно центриране на около пет-шест метра от голлинията на Силесен, Игуаин плонжира и засече топката, но я прати от външната страна на мрежата.

Ариен Робен пък можеше да класира Холандия на финала в добавеното време. Нападателят на "Лалетата" направи много красиво двойно подаване с Уесли Снайдер, след което остана сам срещу Ромеро. Робен обаче се забави с изстрела и Масчерано успя да изчисти топката.

И първото продължение не предложи голове. На Робен му писна пасовете му да не водят до нищо и започна с индивидуалните действия, но и те не проработиха. Можем да отбележим само един негов удар от дистанция, който попадна право в ръкавиците на Ромеро.

Едно обаче е ясно - при евентуални дузпи Тим Крул няма пази на вратата на Холандия, защото Луис ван Гаал извърши и трите си смени. Като последна промяна селекционерът на "Лалетата" извади незабележимия Ван Перси и пусна Клаас Ян Хунтелаар.

Аржентина имаше по-чистите положения през второто продължение, като Паласио изпусна най-чистото. Изведен сам срещу Силесен, Паласио реши да играе с глава и подари топката на холандския вратар.

Малко по-късно Меси най-накрая успя да се измъкне от опеката на пазителите си и направи добър пробив по дясното крило. Нападателят на Барселона центрира добре в наказателното поле, но Родригес нанесе много слаб удар.

Холандия - Аржентина 0:0 след 120 минути.

Холандия: Дирк Каут бележи за 3:2
Аржентина: Макси Родригес бележи за 4:2 и праща Аржентина на финал!

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи