3. Алжир стигна до исторически осминафинал и ще играе с Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алжир стигна до исторически осминафинал и ще играе с Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ислам Слимани стана герой за пореден път за „пустинните лисици”

Алжир стана вторият африкански отбор, класирал се за осминафиналната  фаза на Мондиал 2014. „Пустинните лисици” не се дадоха на Русия и измъкнаха 1:1, с което си гарантираха второто място в Група Н. По този начин тимът, воден от Вахид Халилходжич, ще се изправи срещу Германия.

Това е първи осминафинал за отбора на Алжир в неговата история. В герой се превърна за пореден път нападателя Ислам Слимани, който реализира изравнителното попадение. С него той изравни рекорда на Салах Асад за най-много голове за Алжир - 13 гола. Освен това „пустинните лисици” постигнаха още един исторически успех – тимът вкара гол във всички мачове от групата си, което се случва за първи път.

Точен за „Сборная” бе Кокорин още в 6-ата минута на мача. Той вкара втория най-бърз гол за Русия, като първият е дело на Саленко срещу Швеция, който бе точен в 4-ата минута през 1994 година.

Алжир и Русия изиграха двубоя на стадион „Арена да Байшада" в Куритиба, който беше последен за 20-ите световни финали – повече срещи на този стадион няма да се провеждат.

Вратарят на българския ЦСКА Райс МБоли направи поредния си силен мач, спасявайки няколко много опасни и силни удара по неговата врата в моментите, когато руснаците се вдигнаха на щурм.

През цялото време руският отбор бе активният и търсеше по всякакъв начин победата, но така и не успяха да материализират усилията си. С изключение на красивия гол с глава на Кокорин още в 6-ата минута на мача, при който Мболи остана неподвижен на голлинията си. „Сборная” продължи да диктува темпото на игра и създаде още няколко опасни ситуации, но за съжаление на селекционера Фабио Капело без резултат.

„Пустинните лисици” действаха предимно на контраатаки и разчитаха на центрирания от крилата. Слимани имаше много добра възможност да възстанови равенството още през първата част, но ударът му с глава бе отразен от Акинфеев.

Момчетата на Халилходжич обаче не се предадоха в нито един момент и търпеливо изчакаха своя момент. В 60-ата минута Слимани надскочи защитниците, с глава засече хубаво центриране от ъглов удар и хвърли в екстаз хиляди привърженици на Алжир.

До края алжирците издържаха на силния и мощен натиск на „сборная” и се поздравиха с първия си осминафинал на световно първенство.  Русия, която ще бъде домакин на следващите финали, се провали и спечели в група Н само 2 точки.