2. - Други
  3. Парагвай прекърши устрема на Франция с късен изравнителен гол за 1:1 (+ВИДЕО)

Парагвай прекърши устрема на Франция с късен изравнителен гол за 1:1 (+ВИДЕО)

"Гуараните" измъкнаха 1:1 на стадиона в Ница след две късни попадения

Франция изпусна победата срещу Парагвай за 1:1 в контрола на „Аианц Ривиера” в Ница. Дебютен гол на резервата Антоан Гризман даде аванс на „петлите”, но минута преди края на редовното време Виктор Касерес изравни с глава.

Така отборът на Дидие Дешан изпусна шанса да запише шеста поредна победа без допуснат гол като домакин.

През първата част Франция контролираше мача, но пропуските на Лоик Реми не позволиха на „петлите” да поведат.

Матюиди намери Реми с добър пас, той заобиколи вратаря Силва, но не подаде навреме и защитата се справи. Последният път, когато тези два отбора се срещнаха беше през май 2008 година при 0:0 в друга контрола.

Жиру свали с глава топката за Реми, но нападателят на КПР изпусна от чиста позиция в 18-ата минута. Нова комбинация между Жиру и Погба достави топката за Реми на ъгъла на наказателното поле, но след финт той стреля твърде неточно.

Южноамериканците можеха изненадващо да поведат след шут на Касерес, който рикошира в Сако, но вратарят Лорис успя да се нагласи и спаси, а Кошчелни не позволи добавка пред вратата.

Жиру пак пусна за Реми и този път той отигра добре с акробатично воле, но топката не пожела да навести мрежата и мина леко встрани. До почивката Блес Матюиди също се отличи с пропуск.

Веднага след подновяването на играта Реми качи на главата на Жиру, но той не насочи добре. Погба намери Жиру на фланга, последва центриране за Валбуена, но под натиска на защитник той не нацели топката.

Реми беше заменен от Антоан Гризман в 64-ата минута и именно нападателят на Реал Сосиедад откри резултата 8 минути преди края с първия си гол за Франция.

Удар с глава на Жиру беше спасен от вратаря Силва, но Кошчелни веднага намери Гризман, който отлично насочи в далечния ъгъл за 1:0.

Франция вече усещаше успеха, но минута преди края Парагвай се възползва от опита за изтегляне на защитата и Виктор Касерес засече с глава центриране на Рохас от пряк свободен удар, а топката тупна в тревата и влетя в мрежата – 1:1.

Французите ще играят последна контрола с Ямайка в неделя (8 юни) преди срещите с Хондурас, Швейцария и Еквадор на световните финали.