2. - Други
  3. Белгия даде заявка за нещо голямо на Мондиала (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белгия даде заявка за нещо голямо на Мондиала (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" победиха Швеция с 2:0 след страхотни голове на Лукаку и Азар

Белгия даде недвусмислена заявка за страхотно лято в Бразилия и победи Швеция с 2:0 пред почти 25 000 в Стокхолм.

Страхотната конкуренция за титулярни места в белгийския отбор накара днес момчетата на Марк Вилмотс да изиграят страховит мач с мълниеносни атаки и много голови положения. За шведите в игра пък не се появи лидерът Златан Ибрахимович, който остана на пейката.

Еден Азар намери Венсан Компани в 13-ата минута, но от чиста позиция капитанът на Манчестър Сити прати с глава в тялото на Исаксон.

Само минута по-късно бившият играч на Челси Кевин Де Брюин завъртя фалцово и топката срещна напречната греда и се върна към терена.

Компани изпусна още веднъж с воле след статично положение, но 10 минути преди почивката Ромелу Лукаку пое топката и от около 25 метра буквално заби в горния ъгъл за 1:0 и намигна леко към Жозе Моуриньо, който още се чуди дали да разчита на него в Челси през следващия сезон.

Пропуските на Компани продължиха и от чиста позиция защитникът прати над целта в началото на втората част. Шведите нямаха късмет в 69-ата минута и Дурмаз нацели напречната греда.

12 минути преди края Еден Азар прикова погледите към себе си с нов изключителен гол. Звездата на Челси пое вляво, напредна след двойно с Де Брюин, финтира съперник и матира Исаксон от 17-18 метра за 2:0.

В събота Белгия ще играе контрола с Тунис, а на Мондиала „червените дяволи” ги чакат Алжир, Русия и Южна Корея.