ЦСКА със смазващо превъзходство над Левски в плейофите

В първия кръг на плейофите футболна България ще стане свидетел на последното вечно дерби за сезона. В събота сили ще премерят вторият в класирането ЦСКА срещу петия Левски.

Армейците влизат във заключителната част на кампанията със завидно самочувствие срещу вечния си съперник.

Възпитаниците на Стамен Белчев може да се облегнат спокойно на статистиката, която е красноречива.

Левски не е печелил дерби срещу ЦСКА, ако Георги Кабаков е съдия

Ще опита да прекъсне негативна тенденция при пловдивчанина

До момента в плейофна фаза сини и червени са изиграли общо 13 двубоя, в които ЦСКА е спечелил 8, четири са равенствата, а Левски е постигнал само една победа, и то в първия подобен мач. Головата разлика логично е в полза на червените - 23-10, пише "Тема Спорт".

Вече споменатият успех на сините дойде през сезон 2001/2002 година, когато за първи път в елита кампанията завърши с плейофна фаза.

Вечното дерби е с начален час 16:15.

На 24 април Левски със Славолюб Муслин надделя над вечния си съперник с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов" след голове на Саша Симонович и Георги Иванов. В ответния двубой червените спечелиха с 1:0 в протоколен мач с гол на Владимир Манчев, тъй като сините си бяха осигурили шампионската титла.

Последва дълга пауза в първенството без плейофна фаза. Такава бе въведена през сезон 2013/2014. Вечното дерби се състоя на 15 март 2014 година, като червените спечелиха с гол дълбоко в добавеното време на Пламен Крачунов.

На 21 април ЦСКА дублира трите точки след победа с 3:1. Точни за водения от Стойчо Младенов тим бяха Омар Косоко, Иван Стоянов и Иван Маркович, а Радослав Цонев вкара дебютния си гол за Левски. Армейците завършиха на втората позиция след Лудогорец, а сините бяха пети в крайното подреждане.

Последва пауза от три години, в която вечните съперници не се изправиха един срещу друг в плейофите.

През 2017 година тимовете подновиха съперничеството си. В първия двубой, който се игра на 20 април, червените разбиха съперника си с 3:0. Тогава начело на армейците бе сегашният треньор Стамен Белчев и отборът му взе комфортна преднина от два гола след само 6 минути игра с голове на Арсенио Нунеш и Кирил Десподов.