Сливен и Локомотив (София) не успяха да се победят

Сливен и Локомотив (София) завършиха 0:0 в мач от 12-тия кръг на българската "А" група. Срещата бе нервна, като домакините можеха да съжаляват, че изпуснаха победата, защото бяха по-активни през първата част на срещата, докато през второто полувреме срещата бе равностойна. Още в 9-aта мунута Иван Стоянов направи ефектен пробив, но центрирането му бе уловено от Бонджулович.

Отново Стоянов пропусна да изведе Сливен напред в резултата в 12-ата минута, след като получи перфектен пас от капитана Коста Янев, но ударът му мина на сантиметри от вратата. Към 30-ата минута играта се поизравни и Локомотив опитаха да натиснат домакините, но без успех. Дарко Савич фаулира Стоянов в 24-ата минута и получи жълт картон, а 15 минути по-късно получи и второто си официални предупреждение и бе изгонен, след като си позволи да оспорва съдийско решение. В 42-ата минута на срещата македонецът Зоран Балдовалиев падна в наказателното поле на домакините, но съдията Станев не отсъди дузпа за гостите.

През второто полувреме Въндер изпусна да вкара за гостите от София в 50-ата минута, когато стреля неточно от воле. В 75-ата минута играчите на Сливен направиха две последователни атаки, но Иван Стоянов пропусна да отбележи попадение. В 78-ата минута Зоран Балдовалиев стреля опасно от фаул и можехе да открие резултата, но топката мина на сантиметри от страничната греда. В 88-ата минута Костадин Стоянов получи червен картон и така и двата отбора останаха с по 10 човека. Продължението на срещата бе 5 минути.